Миндоходов оприлюднило другу частину пам'ятки для платників податків, які переселяються з окупованої території і районів проведення АТО.
Зокрема, податківці відповіли на питання, чи надається відстрочення (розстрочка) податкового боргу і грошового зобов'язання суб'єктам господарювання, які перебувають на обліку в територіальних органах прибутків і зборів, розташованих на території проведення антитерористичної операції.
Для ініціації відстрочення грошових зобов'язань платник податків звертається в орган Миндоходов з письмовою заявою і економічним обгрунтуванням.
У заяві мають бути вказані суми платежів, що підлягають відстроченню, а також її термін і періоди сплати. При цьому суми, термін сплати яких ще не настав, і суми, по яких термін сплати вже збіг, вказуються окремо.
Економічне обгрунтування складається з:
- переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин;
- аналізу фінансового стану;
- графіка погашення відстрочених сум;
- розрахунків прогнозних прибутків платника, що гарантують виконання графіку погашення.
За результатами розгляду заяви і прикладених до нього документів керівник органу прибутків і зборів впродовж 30 календарних днів з дати подачі заяви приймає рішення про відстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу) або про відмову в цьому.
На відстрочені грошові зобов'язання пеня і штрафи не нараховуються з дня укладення договору і до закінчення терміну дії договору про відстрочення грошового зобов'язання. На суму відстроченого грошового зобов'язання нараховуються відсотки за кожен календарний день користування платником відстроченням.