З метою дотримання вимог законодавства відносно проведення ревізії у разі зміни керівника держпідприємства, центральний орган виконавчої влади (ЦОИВ) може звернутися в Держфінінспекцію України для її ініціації. Держфінінспекція безпосередньо прийматиме рішення про включення такого контрольного заходу у свій квартальний план контрольно-ревізійної роботи.
Ревізори нагадали, що держпідприємства, що входять в сферу управління відповідного ЦОИВ, є об'єктами внутрішнього аудиту і їх фінансово-господарська діяльність є предметом оцінки з боку підрозділу внутрішнього аудиту. У зв'язку з цим, а також для своєчасного реагування на виниклі проблеми керівник ЦОИВ може прийняти рішення про проведення позапланового внутрішнього аудиту на держпідприємстві.
В той же час, фахівці Держфінінспекції, виходячи зі свого функціонала (причому розділяючи внутрішній контроль і аудит), виразили свою позицію стосовно участі ревізорів у внутрішніх аудитах. На їх думку, залучати ревізорів Держфінінспекції до проведення внутрішнього аудиту в установах або ж на держпідприємствах не можна, оскільки це може привести до виникнення конфлікту інтересів. Виникнути ж такий конфлікт може у разі участі у внутрішньому аудиті ревізорів, яким надалі доведеться оцінювати якість ними ж проведеного аудиту.
Листи Держфінінспекції від 19.08.2014 р. № 21-14/455 і від 08.08.2014 р. № 21-14/438.