На засіданні Ради Національного банку України, яке відбулося 11 вересня, були розглянуті результати проведення в поточному році грошово-кредитної політики, її вплив на стан соціально-економічного розвитку країни і Основні принципи грошово-кредитної політики на 2015 рік.
Рада рекомендувала Правлінню НБУ зосередити свою діяльність на підтримці стабільності банківської системи і валютного ринку, підвищенні ліквідності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Розглядаючи Основні принципи грошово-кредитної політики на 2015 рік, члени Ради відмітили, що головним її напрямом повинне стати зниження показника інфляції за рік до рівня близько 9 %. Ріст реального ВВП в 2015 році передбачається на рівні 1 %, приріст монетарної бази прогнозується на рівні 20 %. Прогнозних значень погоджені між відповідними органами державної влади України і Міжнародним валютним фондом у рамках програми "Стенд-бай". Як підкреслила Глава Національного банку України Валерія Гонтарева, регулятор рішуче налагоджений дотримуватися узятих згідно з цією програмою зобов'язань.
Під час засідання Рада затвердила кошторис прибутків і витрат Національного банку України на 2015 рік і долю прогнозованого прибутку до розподілу за 2015 рік, яка підлягатиме перерахуванню до Державного бюджету України.
Члени Ради взяли до уваги заплановане скорочення витратної частини кошторису Національного банку України, зокрема, наміри центрального банку позбавитися від непрофільних активів, скоротити витрати на зміст персоналу, адміністративно-господарські витрати і т. п. В зв'язку з цим було окремо акцентовано, що такий підхід регулятора до витрачання державних коштів повністю відповідає нинішнім непростим реаліям і грунтується на принципах економії і раціональності.
Підводячи підсумки засідання, Голова Ради Станіслав Буковинський виразив надію, що проведення центральним банком погодженої грошово-кредитної політики буде ефективним і здобуде позитивну дію на відновлення економічного зростання в державі.
Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво НБУ.