Так, згідно з документом, не включається до складу загального місячного доходу оподаткування сума отриманої добродійної допомоги безпосередніми учасникам АТО, учасниками акцій масових протестів, загиблих під час Євромайдану в Києві і Одесі, а також вимушеними переселенцями зі сходу країни і Криму.
Крім того, не включається до складу доходу оподаткування і, як наслідок, не обкладається НДФЛ сума коштів, отриманих волонтерам і спрямованих на потреби учасників АТО.
Вказані прибутки не включаються до складу загального доходу до 31 грудня року, що йде за закінченням АТО.
Якщо з вказаної добродійної допомоги був утриманий НДФЛ, то сума такого податку повертається платникові податків з бюджету в установленому порядку.
Закон також обмежує розмір добродійної допомоги на відновлення втраченого майна і інші потреби, визначені Кабміном. Так, не включається в загальний дохід оподаткування сума добродійної допомоги, що не перевищує 1000 мінімальних зарплат. Перевищення обкладається НДФЛ в загальному порядку і відбивається в майновій декларації.
Відмітимо, волонтери, що надають добродійну допомогу, мають бути внесені в Реєстр волонтерів АТО. В той же час, до дати введення Реєстру вимоги відносно внесення благодійників-фізосіб (волонтерів) в цей Реєстр не застосовуються.
Дія Закону поширюється на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року.