Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Трансфертне ціноутворення знову змінене

11 серпня 2015, 15:28
195
0
Реклама

Президент підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно трансфертного ціноутворення" від 15.07.2015 р. № 609.

Цим Законом, зокрема, викладений в новій редакції пп. 39.2.1.7 НКУяким встановлено, що господарські операції, передбачені пп. 39.2.1.1 - 39.2.1.3 і пп. 39.2.1.5 НКУвизнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються наступні умови:

- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

- об'єм таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

До внесення змін грошовими критеріями були 20 млн. грн. і 1 млн. грн. відповідно.

В той же час уточнені фінансові показники, що забезпечують встановлення відповідності умов контрольованій операції принципу "витягнутої руки" при визначенні рівня рентабельності контрольованих операцій. Отже, до таких показників тепер відносяться:

- валова рентабельність;

- валова рентабельність собівартості;

- чиста рентабельність;

- чиста рентабельність витрат;

- рентабельність операційних витрат;

- рентабельність активів;

- рентабельність капіталу.

Крім того, однією зі змін, передбачених Закономявляється збільшення терміну представлення інформації для обгрунтування відповідності умов контрольованій операції принципу "витягнутої руки" з 10 до 30 календарних днів.

Також Законом № 609 зменшена кількість підстав для перевірки контрольованих операцій. Отже, до підстав відносяться:

- напрям повідомлення контролюючим органом згідно пп. 39.5.1.2 НКУ;

- виявлення за результатами моніторингу контрольованих операцій невідповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки";

- непредставлення платником податків або уявлення з порушенням вимог звіту про контрольовані операції або документацію по трансфертному ціноутворенню.

Нагадаємо, в попередній редакції НКУ підставою для перевірки служило також і отримання від платника податків звіту про контрольовані операції.

В той же час змінені розміри штрафних санкцій, передбачених п. 120.3 НКУ. Так, порушення вимог п. 39.4 НКУ спричиняє за собою накладення штрафу в розмірі:

- 300 розмірів МЗП на 1 січня податкового (звітного) року - у разі неуявлення (несвоєчасного представлення) звіту про контрольовані операції (раніше - 100 розмірів МЗП);

- 1 відсоток суми контрольованих операцій, незадекларованих в представленому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів МЗП на 1 січня податкового (звітного) року, за усі незадекларовані контрольовані операції (раніше - 5 відсотків);

- 3 відсотки суми контрольованих операцій, по яких не була представлена документація, визначена пп. 39.4.6 НКУале не більше 200 розмірів МЗП на 1 січня податкового (звітного) року, за усі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Окремо уточнюється, що сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податків від обов'язку представлення звіту про контрольовані операції і документацію по трансфертному ціноутворенню.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини