Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податок на виведений капітал vs податок на прибуток: про що сперечаються "у верхах"

31 жовтня 2016, 15:17
172
0
Реклама

Насправді ідея податку на виведений капітал не нова. Ця модель оподаткування з 2000 року працює в Естонії, яка в рейтингу Doing Business по легкості ведення бізнесу займає 12 місце (для порівняння, Україна - 80-і).

У Україні ця модель уперше була запропонована в торішньому ліберальному законопроекті № 3357, багато положень якого утілилися потім в Законі № 909. Багато, але не усе. Ідея податку на виведений капітал виявилася для України занадто революційної, тому багатьма була сприйнята у багнети, як в парламенті, так і в уряді. Розійшлися думки і в експертному середовищі. Отже, рік тому ця ідея виявилася непрохідною.

Нині законопроект про податок на виведений капітал вже живе своїм окремим життям. Його автори активно співпрацюють з Комітетом ВР з питань податкової і митної політики. І якщо Національна рада реформ схвалила введення податку на виведений капітал з 2018 року, то можна чекати, що після обговорення і доопрацювання саме цей проект, швидше за все, і буде поданий до парламенту. Отже ми з вами вже зараз можемо зрозуміти, яких нововведень від нього чекати.

Повну версію статті "Податок на виведений капітал vs податок на прибуток: про що сперечаються "у верхах" у відкритому доступі читайте у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН № 44.

Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: бланки і шаблони договорів, формування звітності, бухгалтерський і податковий облік, законодавство і багато що інше, що необхідно для роботи бухгалтера!

Спробувати безкоштовно

Купити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини