Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Казначейство про порушення вимог Типового положення про бухслужбу бюджетної установи

15 листопада 2017, 14:25
371
0
Реклама

Державна казначейська служба України на своєму сайті звертає увагу розпорядників бюджетних коштів на необхідність термінового приведення функціонування бухгалтерської служби бюджетних установ у відповідність до норм Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженого постановою КМУ від 26.01.2011 р. № 59 (далі - Типове положення).

Зокрема мовиться про порушення п. 2 Типового положення, де визначено, що бухгалтерська служба утворюється як самостійний структурний підрозділ бюджетної установи - департамент, управління, відділ, сектор або в бюджетній установі вводиться посада спеціаліста, на якого покладається виконання обов'язків бухгалтерської служби.

Бухгалтерська служба підпорядковується безпосередньо керівникові бюджетної установи чи його заступникові (п. 3 Типового положення).

Керівником бухгалтерської служби є головний бухгалтер, який підпорядковується та є підзвітним керівникові бюджетної установи чи його заступникові (п. 9 Типового положення).

Органами Казначейства встановлено, що в низки розпорядників бюджетних коштів функції бухгалтерської служби виконує структурний підрозділ, який не є самостійним структурним підрозділом, а входить до складу департаменту (управління), що є порушенням вимог п. 2 Типового положення.

У 23 розпорядників бюджетних коштів, що обслуговуються у Центральному апараті Казначейства, та в 746 розпорядників бюджетних коштів державного бюджету, які обслуговуються в територіальних органах Казначейства, керівником структурного підрозділу, що виконує функції бухгалтерської служби, є не «головний бухгалтер», що вважається порушенням п. 9 Типового положення.

Крім того, наявні випадки порушення розпорядниками бюджетних коштів усіх 3-х зазначених вище пунктів Типового положення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини