Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нацбанк про дійсність електронного інвойсу

24 листопада 2017, 15:30
431
0
Реклама

До функцій Національного банку України, визначених статтями 6, 7 та 44 Закону України «Про Національний банк України», не належить тлумачення законодавства України чи надання роз'яснень щодо порядку застосування норм Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про зовнішньоекономічну діяльність» та Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Нацбанк повідомив: відповідно до ст. 17 Закону України «Про електронний цифровий підпис», іноземні сертифікати ключів, засвідчені згідно із законодавством тих держав, де вони видані, визнаються в Україні чинними в порядку, установленому законом. Проте наразі відсутній установлений законом порядок визнання в Україні чинності іноземних сертифікатів ключів.

Водночас питання щодо розроблення порядку визнання в Україні чинності іноземних сертифікатів ключів не належить до компетенції Національного банку України.

Стосовно можливості використання інвойсу для здійснення контролю вповноваженими банками за строками розрахунків за зовнішньоекономічними операціями резидентів, зокрема експортними, то відповідне роз'яснення регулятор надав у листі від 07.07.2015 р. № 22-01012/46746, що доведено до відома банківської системи України.

Щодо інвойсу, оформленого в електронній формі, то Нацбанк у листі від 16.06.2017 р. № 40-0005/42751 зазначив, що згідно із Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у т.ч. з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».

Юридична сила електронного документа не може бути заперечена лише тому, що він має електронну форму.

Крім того, регулятор звернув увагу, що особливості застосування первинних документів, у т.ч. в електронній формі, викладені в листі Мінфіну від 16.02.2017 р. № 31-11410-06-5/4339.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини