Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Індексація та доплата до мінімальної зарплати: профспілки вимагають від Мінсоцполітики змінити позицію

27 листопада 2017, 09:45
666
0
Реклама

Сума індексації зарплати включається до виплат, які мають ураховуватися до зарплати при забезпеченні її мінімального розміру.

Про це йдеться в листі Мінсоцполітики від 13.02.2017 р. № 317/0/101-17/282.

Пояснюється такий висновок тим, що визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються під час обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це - доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Решта складових заробітної плати, які не перелічені у цьому списку, мають ураховуватися до мінімальної заробітної плати.

Однак Федерація профспілок України в листі від 27.07.2017 р. № 05/01-27/825 вважає, що позиція в указаному листі Мінсоцполітики не відповідає законодавству.

Адже індексація заробітної плати, на противагу оплаті праці, не залежить від виконання певних обсягів роботи, а є встановленою законодавством державною гарантією у зв'язку із зумовленими інфляцією змінами цін і тарифів на товари та послуги, що реалізуються населенню.

Віднесення сум виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників, до складу фонду заробітної плати здійснюється винятково з метою визначення джерела їх фінансування та уніфікації бухгалтерського обліку.

Тому сума індексації за своїм змістом та призначенням не може включатися до складу доплат до рівня мінімальної заробітної плати.

До того ж доплата до мінімальної заробітної плати у складі оплати праці в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб також є об'єктом індексації.

Федерація профспілок України звернулася до Мінсоцполітики (лист від 14.06.2017 р. № 05/01-16/661) із проханням надати додаткові роз'яснення з подальшим їх оприлюдненням щодо неврахування суми індексації грошових доходів при обчисленні заробітної плати для забезпечення її мінімального розміру. У відповідь отримано лист Міністерства (від 07.07.2017 р. № 13899/0/2-17/16), у якому йдеться, що сума індексації має враховуватися до мінімальної заробітної плати.

У зв'язку із цим звернулися до Мінсоцполітики з вимогою про відкликання листа № 317/0/101-17/282. Однак наразі відсутні в публічному доступі листи Мінсоцполітики, які відкликали вказаний лист.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини