Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Отримали кредит-ноту від постачальника-нерезидента: ПДВ і податок на прибуток

27 листопада 2017, 11:35
1309
1
Реклама

Податок на прибуток

Об'єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Наразі Податковим кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях отримання кредит-ноти від постачальника-нерезидента. Отже, такі операції відображаються відповідно до правил бухгалтерського обліку.

ПДВ

Для операцій з імпорту товарів датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ПКУ - п. 198.2 ПКУ. При цьому документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, є митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ПКУ).

Водночас зміни до митної декларації можуть уноситися, зокрема, шляхом заповнення й оформлення контролюючим органом аркуша коригування, який згідно з п. 3 Порядку оформлення аркуша коригування, затвердженого наказом Мінфіну від 06.11.2012 р. № 1145, складається посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за митною декларацією (п. 37 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 р. № 450).

Аркуш коригування заповнюється й оформлюється митним органом у разі:

• отримання митним органом інформації про перерахування декларантом до державного бюджету митних платежів у вигляді доплати або підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення;

• необхідності відображення за письмовим зверненням декларанта чи вповноваженої ним особи відомостей про товари, що стали відомі після закінчення митного оформлення товарів, не пов'язаних із перерахуванням сум митних платежів за митною декларацією на бланку єдиного адміністративного документа.

Аркуш коригування, яким уносяться зміни до відповідної митної декларації, складається посадовою особою митного органу в разі підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення.

Оформлений контролюючим органом аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної митної декларації.

Отже, у звітному періоді, у якому відбулось оформлення аркуша коригування, платник податку повинен виключити зі складу податкового кредиту суму ПДВ, яка зазначена в аркуші коригування.

ІПК ДФСУ від 13.11.2017 р. № 2601/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини