Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Процесуальні кодекси опубліковано

29 листопада 2017, 11:30
439
0
Реклама

У офіційному виданні «Голос України» опубліковано Закон № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Закон було прийнято ВР 3 жовтня і підписано Президентом 22 листопада. Закон набирає чинності з дня початку роботи Верховного Суду, визначеного рішенням його Пленуму. Пленум повинен зібратися 30 листопада. Новий Верховний Суд орієнтовно почне роботу 15 грудня 2017 року. Передбачено, що із набранням чинності Законом втратить чинність Закон Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах.

У той же час, з дня, наступного за днем опублікування Закону, набирають чинності зміни до законів Про Вищу раду правосуддя та «Про судоустрій і статус суддів».

Норми стосовно визначення юрисдикції Вищого суду з питань інтелектуальної власності вводяться в дію з дня, наступного за днем опублікування головою Вищого суду з питань інтелектуальної власності в газеті «Голос України» повідомлення про початок роботи суду. Нагадаємо, суд утворено Указом Президента, бажаючі стати суддями почнуть подавати документи з 1 грудня.

У «Голосі України» ДСА повинна опублікувати повідомлення про початок функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів - через 30 днів будуть введені в дію норми Закону стосовно цього реєстру. Також ДСА повинна опублікувати оголошення про створення і забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка почне функціонувати через 90 днів з дня опублікування.

Для кожного процесуального кодексу передбачено особливості введення норм в дію. Закон містить по три розділи прикінцевих і перехідних положень. Також врегульовано питання перегляду рішень в кримінальному процесі.

Нагадаємо, новий процес передбачає впровадження електронного суду, у тому числі електронних доказів; врегулювання спорів за участю судді; відповідальність за зловживання процесуальними правами; введення інституту зразкових справ та багато чого іншого.

Текст Закону доступний в системах ЛІГА:ЗАКОН. Актуальні аналітичні матеріали щодо процесуальних змін можна буде прочитати в найближчих номерах видання ЮРИСТ&ЗАКОН. У номері від 14 грудня аналізується новий Господарський процесуальний кодекс, номер від 21 грудня присвячений новелам Кодексу адміністративного судочинства.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини