Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підписано Меморандум про консолідацію професії бухгалтера й аудитора України

29 листопада 2017, 12:30
367
0
Реклама

Сьогодні, 29 листопада, об 11.00 у Прес-центрі ИА «ЛИГАБизнесИнформ» відбулись урочисте підписання Меморандуму про консолідацію професій бухгалтера й аудитора України та присвячена події прес-конференція.

Підписанти - Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ) і Спілка аудиторів України (САУ).

ЛІГА:ЗАКОН стала першою в Україні комерційною компанією, яка підтримала ініціативу й виступила інформаційно-правовим партнером.

За словами Алли Савченко, голови наглядової ради ФПБАУ, керівника робочої групи з консолідації професій бухгалтера та аудитора України, підписанням Меморандуму розпочато процес об'єднання двох найбільших організацій у сфері бухобліку й аудиту. Однак це лише початок шляху, тільки перший етап об'єднання близько 500 тис. бухгалтерів і 5 тис. аудиторів в Україні, переважна частина яких не входять до жодної професійної організації.

Другий етап - запрошення всіх інших організацій, спілок, об'єднань бухгалтерів і аудиторів України до дискусії щодо консолідації професії бухгалтера й аудитора.

Третій етап - залучити якомога більше бухгалтерів й аудиторів до організації. Це забезпечить постійне вдосконалення професійних знань протягом усієї діяльності бухгалтерів й аудиторів.

Згідно з текстом Меморандуму, єдиний голос, що представлятиме бухгалтерську й аудиторську професію в Україні, буде більш ефективно відстоювати спільні інтереси щодо внутрішньої політики, питань законодавства та нормативних питань, які впливають на професію бухгалтера й аудитора.

Мета Меморандуму серед іншого:

· консолідувати зусилля для створення провідного, визнаного на міжнародному рівні професійного об'єднання бухгалтерів й аудиторів в Україні;

· нести відповідальність за професію, неухильно дотримуючись усіх стандартів IFAC і Кодексу етики професійних бухгалтерів.

· продовжувати в процесі консолідації зміцнення професії в Україні.

На заході озвучено також 6 стратегічних фокусів (тез) об'єднання:

1) єдиний голос (об'єднатися з усіма професіоналами ринку);

2) використання міжнародних стандартів та міжнародних вимог до професії (не робити адаптацію стандартів до українського законодавства, а намагатися виконувати приписи міжнародних стандартів у тому вигляді, у якому вони використовуються за кордоном);

3) цифрова професія (використання онлайн-технології для обговорення професійних питань, прийняття рішень шляхом голосування в режимі онлайн професіоналами - членами організації);

4) освіта (постійне вдосконалення та підтвердження професійних знань для надання якісних і фахових бухгалтерських та аудиторських послуг);

5) орієнтованість на бізнес-середовище (головне завдання - не задовольнити в першу чергу потреби бухгалтерів і аудиторів, а задовольнити потреби бізнесу у висококваліфікованих професіоналах);

6) соціальний бізнес (сприяння в розвитку бухгалтерського аутсорсингу, рекрутингу, онлайн-навчання, що забезпечить стійкий розвиток професії).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини