Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Частину попередньої оплати за одним замовленням зараховано в рахунок іншого: які ПДВ-наслідки

4 грудня 2017, 09:45
376
0
Реклама

Податківці пояснюють: якщо постачальником - платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за замовленням № 1 були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін таке замовлення було частково скасовано, а частина авансової оплати зараховується в рахунок оплати товару за замовленням № 2, то постачальник на дату досягнення такої домовленості має право скласти РК до ПН, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань із ПДВ після реєстрації РК у ЄРПН покупцем.

Складання такого РК здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за замовленням № 1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості товару за замовленням № 2.

Водночас якщо за замовленням № 2 товар уже був поставлений та на дату такого постачання («першої події») постачальником було складено та зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну, то за фактом зарахування попередньої оплати за замовленням № 1 у рахунок оплати вартості товару за замовленням № 2 податкова накладна постачальником не складається.

Якщо надалі підприємства досягають домовленості про коригування (зменшення) ціни на товари, які були поставлені за замовленнями № 1 та № 2, на дату підписання відповідної угоди постачальник має право скласти РК до податкових накладних, складених за операціями з постачання товарів за такими замовленнями. Такі розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН покупцем. Зареєстровані в ЄРПН розрахунки коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов'язань.

ІПК ДФС від 27.11.2017 р. № 2733/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини