Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Договори про ж/к послуги доведеться переукладати через рік

8 грудня 2017, 10:43
327
0
Реклама

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 р. № 2189-VIII запрацює вже через 6 місяців, за винятком окремих норм, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року.

Серед його положень, зокрема:

1. Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком установлюється договором із розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо інше не визначено договором, та включає:

1) витрати на утримання багатоквартирного будинку й прибудинкової території та поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку за кошторисом витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, крім витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги, у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування цих систем здійснюється виконавцем;

2) винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін.

Кошторис витрат на утримання багатоквартирного будинку й прибудинкової території є невід'ємною частиною договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

2. За рішенням співвласників багатоквартирного будинку (уповноваженого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем відповідної комунальної послуги:

1) кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір);

2) від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою вповноваженою співвласниками особою (колективний договір);

3) об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об'єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг як колективним споживачем.

Комунальні послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії надаються винятково на підставі індивідуальних договорів.

3. Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання й газопостачання здійснюються суб'єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.

4. У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, установленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Нарахування пені розпочинається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності в споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

5. Договори про надання комунальних послуг, укладені до набрання чинності цим Законом, зберігають чинність протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом, крім випадку, якщо до спливу зазначеного строку співвласники багатоквартирного будинку прийняли рішення про вибір моделі організації договірних відносин із виконавцем комунальної послуги. У разі якщо згідно з такими договорами передбачено більш ранній строк їх припинення, дія таких договорів автоматично подовжується до спливу строку, що дорівнює одному року з дня набрання чинності цим Законом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини