Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном можуть скасувати

27 грудня 2017, 16:00
400
0
Реклама

На офіційному порталі Мінекономрозвитку опубліковано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню».

Метою прийняття проекту Закону є: скорочення видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, зменшення адміністративного тиску на суб'єктів господарювання та спрощення започаткування й ведення бізнесу шляхом усунення зайвих обмежень у провадженні певних видів господарської діяльності.

Сучасний стан провадження господарської діяльності з посередництва в працевлаштуванні за кордоном та господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України характеризується такими проблемами.

Державне регулювання господарської діяльності посередництва в працевлаштуванні за кордоном застосовується для вирішення таких завдань, як: недотримання прав й інтересів трудових мігрантів і членів їх сімей, наявність нелегальної праці. Проте ліцензування не призводить до зменшення або припинення торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Це пов'язано з тим, що громадяни мають право самостійно здійснювати пошук роботи та працевлаштовуватися за кордоном без посередницьких послуг суб'єктів господарювання, які мають відповідну ліцензію.

Водночас залишення ліцензування господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України буде додатковим і надмірним засобом державного регулювання.

Прийняття проекту Закону сприятиме:

• спрощенню умов провадження господарської діяльності з посередництва в працевлаштуванні за кордоном шляхом заміни ліцензування вказаної діяльності на декларативний принцип;

• скасуванню ліцензування господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України;

• удосконаленню норм щодо можливості провадження діяльності за декларативним принципом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини