Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підписано законопроекти, що дають старт медичній реформі

29 грудня 2017, 14:30
339
0
Реклама

Президент підписав ключовий законопроект медреформи № 6327. Документ змінює модель фінансування медицини державою та, нарешті, надає гарантії отримання якісного медичного обслуговування для громадян.

Також Президент підписав законопроект № 7117 про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, що надає додаткові можливості для розвитку медицини на селі.

Нагадаємо: 27 грудня Уряд ухвалив цілий пакет підзаконних актів для того, щоб медичні заклади та місцева влада по всій країні розпочали підготовку до першого етапу реформи. Тепер після підписання Закону Президентом документи наберуть чинності.

Фактично у 2018 році в Україні розпочне працювати національна солідарна система медичного страхування. Усі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть на 100% безоплатними. Перелік таких послуг буде відкритий.

Що це означає для пацієнтів?

Кожен може вирішувати самостійно, до якого медичного закладу та якого лікаря піти, незалежно від місця проживання чи реєстрації. Пацієнт отримає допомогу й увагу медпрацівника в будь-якому медичному закладі, законтрактованому Національною службою здоров'я України, бо саме за це держава заплатить гроші конкретному закладу. І головне: пацієнт нарешті отримає гарантії того, що надані йому медичні послуги будуть повністю оплачені державою.

Що це означає для медичних працівників?

Медики отримають справедливі умови роботи й увагу керівників, бо за ними стоятимуть їх пацієнти, а отже, і доходи медзакладу. Медичні працівники отримають фінансові гарантії та достойний дохід, що залежатиме напряму від їхнього досвіду, професіоналізму та зацікавленості у здорових пацієнтах.

Що це означає для медзакладу?

За якісну медпослугу, надану пацієнту, держава заплатить кожному медзакладу однаково. Тариф включатиме всі видатки для надання медичної допомоги: роботу медичного персоналу, витратні матеріали, ліки, амортизацію обладнання й адміністративні видатки.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини