Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Безоплатно передаємо об’єкти благоустрою: чи нараховувати компенсуючі ПДВ-зобов’язання

26.01.2018, 14:50
437
0

Чи нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ під час безоплатного передання об’єктів благоустрою з балансу однієї юрособи — платника ПДВ на баланс іншої юрособи — неплатника ПДВ
Чи нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ під час безоплатного передання об’єктів благоустрою з балансу однієї юрособи — платника ПДВ на баланс іншої юрособи — неплатника ПДВ

Податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ нараховуються платником ПДВ у випадку, якщо основні засоби призначаються для використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях чи не в господарській діяльності такого платника податку.

Операція з безоплатного передання основних засобів для платника податку, який здійснює таке передання, є об'єктом обкладення ПДВ й оподатковується у загальновстановленому порядку, крім випадків, коли така операція звільнена від обкладення ПДВ відповідно до норм ПКУ. Тому під час здійснення такої операції п. 198.5 ПКУ не застосовується, а податковий кредит, сформований платником ПДВ під час придбання таких засобів, що передаються, не коригується.

Водночас п. 188.1 ПКУ визначено, що база обкладення ПДВ операцій із постачання товарів/послуг не може бути нижчою за:

• ціну придбання таких товарів/послуг - для придбаних товарів/послуг;

• звичайні ціни - для самостійно виготовлених товарів/послуг;

• балансову (залишкову) вартість за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи зі звичайної ціни), - для необоротних активів.

Своєю чергою, згідно з пп. «б» п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань із ПДВ у разі безоплатного передання основних засобів є момент їх відвантаження, тобто момент підписання акта приймання-передачі об'єкта основних засобів.

Відповідно до п. 201.1 ПКУ, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису вповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ строк.

Особливості складання податкової накладної під час здійснення операцій із безоплатного постачання товарів/послуг визначено Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307.

Таким чином, під час проведення операції з безоплатного передання основних засобів нараховуються податкові зобов'язання лише раз на підставі відповідних норм ПКУ залежно від наведених вище умов операції. Указане стосується порядку обкладення ПДВ операцій із безоплатного передання основних засобів на баланс як платників, так і неплатників ПДВ.

ІПК ДФСУ від 15.01.2018 р. № 152/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Увійдіть, щоб залишити коментар