Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Влада починає визначатися із статусом криптовалют

29 липня 2018, 12:00
1246
0
Реклама

Поки весь світ поступово опановує нове валютне явище, Україна перебуває лише на стадії визначення її статусу. Так, в ході засідання Ради Голова НКЦПФР презентував концепцію державного регулювання операцій з криптовалютами в Україні.

Запропонований підхід окреслює правовий статус криптовалют та токенів як виду фінансових інструментів. Регулятором ринку криптовалют визначається НКЦПФР. Документом визначено також роль та функції інших державних органів (НБУ, Міністерство фінансів (ДФС), Держфінмоніторинг) у регулюванні обігу таких інструментів, питання ліцензування учасників операцій, розкриття інформації, тощо.

Рада з фінансової стабільності в цілому підтримала запропоновану концепцію.

Тимур Хромаєв, Голова Комісії, зазначив: “Це важливий перший крок, який підтверджує готовність держави працювати над формуванням законодавчої та нормативної баз, що забезпечить прозорість та якість відносин інвесторів і учасників ринку з криптовалютами”.

Криптовалюта, до якої належить і Bitcoin (біткойн), стає дедалі популярнішою. І хоча в Україні на законодавчому рівні порядок використання криптовалюти досі не врегульовано, на практиці її використовують усе частіше, зокрема і юридичні особи. Водночас невизначеність правового статусу криптовалюти призводить до облікових проблем у юросіб. Про це читайте в статті "Bitcoin: правова регламентація та облік".

Для отримання доступу до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини