Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можна поповнити статутний капітал за рахунок прибутку без податкових наслідків

7 серпня 2018, 08:30
404
0
Реклама

Представники ДФС переконані: якщо платник податку на прибуток - емітент корпоративних прав не приймав рішення щодо виплати дивідендів власникам таких корпоративних прав, а нерозподілений прибуток був спрямований на поповнення статутного капіталу, така операція не передбачає виникнення податкових зобов'язань з податку на прибуток.

А от у випадку, коли такий емітент приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), то йому доведеться мати справу із "дивідендними" авансами (57.1. прим.1 ПКУ). Причому у даній ситуації мова йде про виплату дивідендів з метою їхньої реінвестиції.

Із таким висновком податківці випустили індивідуальну консультацію від 02.08.2018 р. № 3368/6/99-99-15-02-01-15/ІПК.

Про податкові наслідки нерезидентських реінвестицій читайте у матеріалі "Нерезидент вирішив "шиканути": податкові наслідки реінвестиції дивідендів" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання безкоштовного доступу протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини