Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ПН, зареєстрована без факту здійснення госпоперації враховується у реєстраційній сумі

7 листопада 2018, 12:00
388
0
Реклама

У податковій звітності з ПДВ платник податку має зазначати дані, вказані в складених на підставі первинних документів податкових накладних/розрахунках коригування.

У разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку відповідно до п. 192.1 ПКУ з метою виправлення помилок, допущених при складанні такої податкової накладної, може скласти розрахунок коригування до неї. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.

Обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в такій податковій накладній (не підтвердженій первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій звітності з ПДВ.

При цьому суми ПДВ, зазначені у податковій накладній, складеній без факту здійснення господарської операції, та розрахунку коригування до неї, при їх реєстрації в ЄРПН враховуються у відповідних обсягах при обчисленні реєстраційної суми.

Тому, безпідставне складання та реєстрація в ЄРПН податкових накладних без фактичного здійснення господарських операцій, за якими відповідно до норм ПКУ складаються та реєструються податкові накладні в ЄРПН, призводить до виникнення показника "SПеревищ" та подальшого відповідного зменшення реєстраційної суми на суму ПДВ, зазначену у таких безпідставно складених та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунках коригування до них.

Отже, для забезпечення правильності ведення податкового обліку та уникнення непорозумінь в частині розрахунку показника "SПеревищ" платникам податків необхідно чітко дотримуватися норм чинного законодавства з питань оподаткування та правил ведення бухгалтерського обліку, у тому числі при складанні та реєстрації в ЄРПН податкових накладних.

Про це зауважила ДФСУ в ІПК від 02.11.2018 р. № 4677/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Про розрахунок реєстраційної суми читайте в матеріалах сервісу "Інтерактивна бухгалтерія":

"Система електронного адміністрування ПДВ: як працює формула в 2017 році";

"Зв'язок помилки в декларації з ПДВ зі зменшенням реєстраційного ліміту через перерахунок показника SПеревищ".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини