Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Торгові павільйони зносяться, натомість буде паркінг: чи виникають ПДВ-зобов’язання

8 листопада 2018, 10:50
233
0
Реклама

Товариство придбало у платника єдиного податку 3-ої групи об'єкт нерухомого майна - торгівельні павільйони. У зв'язку із створенням нових паркувальних місць та благоустрою прилеглої території, торгівельні павільйони, які обліковуються як основні засоби, планують ліквідувати. При цьому оформлять відповідні документи про ліквідацію та розібрання, в т. ч. експертизи та висновки відповідних служб. Чи буде оподатковуватися ПДВ така ліквідація основних засобів?

Самостійне рішення товариства з ліквідації основних засобів - торгівельних павільйонів прирівнюється до операцій з постачання товарів, які є об'єктом оподаткування ПДВ, та відповідно оподатковуються податком у загальновстановленому порядку за ставкою 20%. При цьому база оподаткування ПДВ за такими операціями визначається відповідно до п. 189.9 ПКУ, а саме за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

У випадку ліквідації основних засобів у зв'язку з їх розібранням або перетворенням у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням, платник податку не нараховує податкові зобов'язання з ПДВ (в тому числі, відповідно до норм п. 198.5 ПКУ) у випадку подання контролюючому органу належним чином оформленого акта на списання основних засобів за формою, встановленою наказом Міністерства статистики України від 29.12.1995 р. № 352, або за довільною формою, за умови, що такий документ міститиме всю необхідну інформацію, яка дозволяє ідентифікувати операцію, та матиме належні реквізити первинного документа. Незалежно від форми складання документа на списання основних засобів такий документ має підтверджувати факт знищення, розібрання або перетворення основних засобів в інший спосіб, внаслідок чого основний засіб не може використовуватися за первісним призначенням.

Стосовно документів, що підтверджують знищення, зруйнування, розібрання, викрадення або перетворення основних засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням для цілей застосування платником податку п. 189.9 ПКУ при списанні необоротних активів (основних засобів) внаслідок їх ліквідації (знищення, зруйнування, розібрання, викрадення або перетворення), то їх перелік залежить від самої причини ліквідації.

Такими документами можуть бути, зокрема але не виключно, відповідні довідки з Торгово-промислової палати про настання обставин непереборної сили, заява про кримінальне правопорушення, зареєстрована у єдиному реєстрі досудових розслідувань, у разі викрадення основних засобів тощо.

Перелік можливих підтверджуючих документів визначено в Узагальнюючій податковій консультації з деяких питань оподаткування податком на додану вартість, затвердженій наказом Мінфіну України від 03.08.2018 р. № 673.

Таке роз'яснення надала ДФСУ в ІПК від 02.11.2018 р. № 4684/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини