Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можуть податківці протягом року коригувати план-графік документальних перевірок

12 листопада 2018, 09:00
305
1
Реклама

Чи мають право контролери коригувати затверджений план-графік проведення документальних планових перевірок платників?

Це питання з'ясовував Київський окружний адміністративний суд (рішення від 04.10.2018 р. у справі № 810/2099/18).

Так, на виконання вимог п. 77.1 ПКУ ДФСУ до 25.12.2017 оприлюднила на своєму офіційному веб-сайті план-графік проведення планових документальних перевірок на поточний 2018 рік, до якого позивача не було включено.

Однак 20.04.2018 позивач отримав засобами поштового зв'язку наказ про проведення документальної планової виїздної перевірки. Того ж дня із офіційного веб-сайту ДФСУ позивач дізнався, що 19.04.2018 ДФС України "з урахуванням коригування (квітень 2018 року)" повторно оприлюднила оновлений план-графік проведення планових документальних перевірок, і що в розділі І плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб" серед платників податків, які перевіряються, наявний і позивач.

Суд відзначив, що згідно п. 1 Порядку формування та затвердження плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків затвердженого наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. № 524 (далі - Порядок), оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування територіальними органами ДФС. Згідно п. 2 Порядку формування (коригування) планів-графіків територіальних органів ДФС України здійснюється у порядку, встановленому у розділах ІІІ-V Порядку.

Разом з тим, у розділах ІІІ-V Порядку не передбачена можливість коригування у поточному році вже сформованого і затвердженого річного плану-графіка проведення перевірок шляхом включення до нього нових платників податків.

Крім того, таке "коригування" суперечить положенням про планові заходи зі здійснення державного нагляду (контролю), що врегульовані Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 р. № 877-V, відповідно до ч. 1 ст. 5 якого внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб'єкта господарювання та виправлення технічних помилок.

Відтак, оскільки згідно чинного законодавства України у податкових органів відсутні повноваження щодо коригування у поточному році вже сформованого і затвердженого річного плану-графіка проведення перевірок шляхом включення до нього нових платників податків, то оновлений оприлюднений 19.04.2018 план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік є протиправним.

Детальніше на тему планових перевірок радимо почитати в матеріалі "Які причини та підстави для включення підприємства до плану перевірок податківців на поточний рік" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини