Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Засновник може бути директором без укладання з ним трудового договору

12 листопада 2018, 10:00
548
0
Реклама

Відносини, які виникають при виконанні засновником функцій директора підприємства без укладання трудового договору, є корпоративними, а отже відсутній обов'язок укладати трудовий договір, нараховувати та сплачувати заробітну плату. Відповідний висновок наведено у рішенні Харківського окружного адміністративного суду від 07.06.2018 р. у справі № 820/3159/18.

Підприємство (позивач) уважало неправомірним застосування органом Держпраці штрафу на підставі акту перевірки органу ДФС.

В період, який перевірявся, на підприємстві функції директора (зазначена посада передбачена штатним розкладом) виконував один із його засновників. В ході аналізу статутів підприємства не встановлено, що функції директора має право виконувати засновник підприємства. Оскільки основним документом, що регламентує діяльність підприємства - статутом, не передбачено покладання обов'язків директора на засновника товариства, тим паче без нарахування заробітної плати, контролюючий орган дійшов висновку, що засновник, перебуваючи на посаді директора, є найманим працівником та виконує трудову функцію без укладення трудового договору та отримання заробітної плати.

В судовому засіданні засновник також підтвердив, що не виконував обов'язки директора за трудовим договором, а тому йому не нараховувалася та не виплачувалася заробітна плата у період, який перевірявся. Також позивач вважає, що відносини, які виникають при виконанні засновником функцій директора є цивільно - правовими та не потребують оформлення шляхом укладання трудового договору.

Вирішуючи спір на користь позивача, суд вказав на рішення КСУ від 12.01.2010 р. № 1-рп/2010 в якому зазначено, що реалізація учасниками товариства корпоративних прав на участь у його управлінні шляхом прийняття компетентним органом рішень про обрання (призначення), усунення, відсторонення, відкликання членів виконавчого органу цього об'єднання стосується також наділення або позбавлення їх повноважень на управління товариством. Такі рішення уповноваженого на це органу мають розглядатися не в межах трудових, а корпоративних правовідносин, що виникають між товариством і особами, яким довірено повноваження з управління ним.

Також читайте матеріал "Скасування припису та штрафу Держпраці: судова практика на допомогу" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики інформаційно-правової системиЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини