Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

І знову про витрати загальносистемників: фіскали дозволили включати до витрат сплату за РКО

19 листопада 2018, 10:30
225
0
Реклама

Ми вже розповідали історію про право на витрати за відсотками за кредитом, який ФОП - загальносистемник бере для госпдіяльності. Там історія заплутана: спочатку фіскали не дозволили їх включати до витрат, потім суд скасував ІПК і податківці дозволили конкретному платнику включити такі відсотки до витрат. А от іншому - не дозволили. Почитайте ось цю новину і зрозумієте - "Ніколи такого не було і ось знову: відсотки за кредитом ФОП не може включити до витрат".

На щастя, із платою за розрахунково-касове обслуговування (технічне та сервісне обслуговування РРО) все простіше.

Посилаючись на пп. 177.4.4 ПКУ податківці зазначають: до витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, зокрема належать інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в підпунктах 177.4.1 - 177.4.3 ПКУ, в тому числі витрати на оплату ремонту та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності та вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Тому ФОП на загальній системі оподаткування має право включати до складу документально підтверджених витрат, витрати пов'язані з розрахунково-касовим обслуговуванням (технічним та сервісним обслуговуванням реєстраторів розрахункових операцій), по факту їх сплати на підставі підтверджуючих документів та за умови реєстрації РРО у встановленому порядку.

ІПК від 29.08.2018 р. № 3763/С/99-99-13-01-02-14/ІПК

Читайте на цю тему у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

"Відсотки за користування кредитом зараховують до витрат підприємця"

"Від'ємна курсова різниця не підлягає зарахуванню до витрат загальносистемників"

"Витрати на утримання вантажівки для ФОП-загальносистемника - табу"

"Чи має право підприємець на загальній системі включити до витрат вартість автоцивілки"

Якщо хочете отримати більше матеріалів, які стануть Вам у нагоді не лише як фахівцю з бухобліку та податків, а й як громадянину, замовте безкоштовний тестовий доступ протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини