Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП самостійно виготовляє тару для зберігання сировини: чи будуть витрати

22 листопада 2018, 11:00
132
0
Реклама

ФОП на загальній системі оподаткування виготовило ємкості (виробничу тару) для зберігання та складування сировини. Чи будуть тут витрати для цілей оподаткування ПДФО?

Об'єктом оподаткування ПДФО є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю ФОП (п. 177.2 ПКУ).

При цьому перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів ФОПом, встановлено п. 177.4 ПКУ.

До зазначених витрат, зокрема, належать витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (пп. 177.4.1 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, до складу витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів за умови їх документального підтвердження належать витрати пов'язані із виготовлення тари та тарних матеріалів, що використовуються платником в господарської діяльності.

Таке роз'яснення надала ДФСУ в ІПК від 16.11.2018 р. № 4853/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК.

До того ж, ФОПів - загальносистемників хвилює й питання щодо можливості формування в ПДФО-обліку витрат на утримання вантажівки. Це питання ми розглянули в статті "Витрати на утримання вантажівки для ФОП-загальносистемника - табу" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини