Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як оподатковуються списані відсотки за позикою від нерезидента

22 листопада 2018, 14:00
1038
0
Реклама

Доходи нерезидента із джерелом їх походження з України у вигляді процентів підлягають оподаткуванню під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

У разі якщо нараховані проценти за кредитом не виплачуються нерезиденту та списуються кредитором-нерезидентом у зв'язку з прощенням заборгованості за такими процентами, то дохід такого нерезидента у вигляді процентів у розумінні п. 141.4 ПКУ відсутній.

Водночас у разі виплати нерезиденту доходів у вигляді процентів такі доходи підлягають оподаткуванню незалежно від способу виплати такого доходу, у тому числі шляхом зарахування зустрічної однорідної вимоги.

Податок з доходів нерезидентів у цьому випадку сплачується під час зарахування зустрічної однорідної вимоги.

Крім того, податківці зауважили, що ПКУ не передбачає коригування фінрезультату за операціями зі списання кредиторської заборгованості, тому їх слід відображати виключно за правилами бухобліку.

Див. ІПК ДФС від 15.11.2018 р. № 4830/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Позика в інвалюті від нерезидента: особливості обліку" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини