Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Проблему із оподаткування вартості подарунків вирішено

23 листопада 2018, 12:06
502
0
Реклама

На сьогодні згідно із пп. 165.1.39 ПКУ не включається до оподаткованого доходу вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

З огляду на цю норму податківці в ІПК за 2018 рік неодноразово робили висновок: якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то уся їх вартість оподатковується ПДФО як додаткове благо з урахуванням положень п. 164.5 ПКУ.

Однак схоже ця норма буде змінена із 01.01.2019.

В правці, внесеній до законопроекту № 9260, підготовленого до другого читання, передбачена нова редакція пп. 165.1.39 ПКУ:

"вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - в частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі".

Як результат, спір платників податків і ДФС буде вирішено. ПДФО оподатковуватимуть лише ту частина вартості подарунку, що перевищує 25% мінзарплати.

Як відобразити в податковому обліку Безоплатне роздавання квитків? Читайте у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини