Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Заокруглення суми бюджетного відшкодування ПДВ ледь не позбавило підприємство 6 млн. грн

27 листопада 2018, 09:00
241
0
Реклама

Округлення суми бюджетного відшкодування ПДВ в бік збільшення на 47 копійок ледь не позбавило платника податків права на повернення більш як 6 млн грн.

Так, за обставинами справи (рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.03.2018 р. у справі № 826/11036/17) платник податків за результатами діяльності отримав право на бюджетне відшкодування ПДВ у розмірі 6 073 189,57 грн. При заповненні декларації платник округлив дану суму за загальними правилами округлення та вписав у відповідний рядок звітності суму 6 073 190 грн.

За відповідних обставин контролери зробили висновок про завищення суми бюджетного відшкодування на 47 копійок та винесли податкове повідомлення-рішення форми "В3" про відсутність права на бюджетне відшкодування.

Суд визнав дії контролерів неправомірним.

По-перше, згідно з п. 4 р. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, усі показники у податковій звітності проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами. Тобто при заокругленні суми платник податків діяв правомірно.

По-друге, згідно із п.п. 1, 2 р. II Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. № 1204, якщо контролюючий орган визначає суму бюджетного відшкодування з ПДВ, то має скласти ППР за формою "В1". Тож навіть у разі, якби платник завищив суму бюджетного відшкодування, контролери мали б скласти ППР за формою "В1", а не за формою "В3".

Правила заповнення ПДВ-звітності можна пригадати, ознайомившись з матеріалами "Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина І)" та "Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина ІІ)" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цих та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини