Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зазначили в ПН неправильний код ставки ПДВ: як виправити помилку

29 листопада 2018, 12:30
471
0
Реклама

Платник ПДВ - продавець під час заповнення податкової накладної допустив помилку - замість коду ставки ПДВ 902 (постачання на митній території України за ставкою 0%) зазначив код 901 (експорт товарів за ставкою 0%). Як виправити таку помилку?

Виправлення помилок у розділі Б податкової накладної, що не пов'язані зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема у графі "Код ставки" податкової накладної здійснюється методом "сторно", тобто сторнуються товарні позиції, що містять помилкове значення (зазначаються зі знаком "-"), та додаються товарні позиції, які містять правильні значення.

Отже, якщо платник податку при складанні податкової накладної замість коду ставки 902 (постачання на митній території України за ставкою 0%) вказано код 901 (експорт товарів за ставкою 0%), то з метою виправлення помилки необхідно скласти розрахунок коригування до податкової накладної, в якому у полі "Дата складання" вказати дату, на яку було виявлено помилку, зазначити причину коригування "Зміна номенклатури" та у табличній частині зі знаком "-" вказати обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що був зазначений за помилковим кодом ставки, та зі знаком "+" зазначити обсяг операцій за правильним кодом ставки.

Водночас, відповідно до п. 201.5 ПКУ за операціями з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ та які оподатковуються за ставкою 0%, 7% та 20% складають окремі податкові накладні.

Див. ІПК ДФСУ від 21.11.2018 р. № 4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Liga: REPORT - сучасний хмарний сервіс подання звітності та реєстрації податкових накладних. Лише у Liga: REPORT - аналіз ризиків блокування ПН/РК за кодом УКТ ЗЕД/ДКПП, перевірка реєстраційного ліміту ПДВ, а також миттєвий обмін документами з контрагентами.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини