Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Головні новини минулого тижня (26.11 - 02.12)

3 грудня 2018, 10:00
267
0
Реклама

Воєнний стан

Воєнний стан уведено терміном на 30 діб в окремих областях.

В спеціальному випуску газети "Голос України" від 28.11.2018 № 6981 опубліковано Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 26.11.2018 р. № 2630-VІІІ.

Воєнний стан вводиться в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Згідно із Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 26.11.2018 № 393/2018 вводиться в Україні воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.

Однак, зважаючи, що Закон, яким він уводиться опублікований 28 листопада, фактично правовий режим воєнного стану розпочався саме 28 листопада.

При цьому держоргани та їх посадові особи робили такі офіційні заяви:

1. Мінсоцполітики. У зв'язку з рішенням про введення воєнного стану повідомляємо, що усі державні установи, що відповідають за впровадження соціальної політики працюватимуть згідно звичайного графіку роботи. Таким чином, буде забезпечено безперебійне надання соціальної допомоги та усіх виплат населенню у штатному режимі. Жодних обмежень по виплатах соціальних допомог та пенсій не буде.

2. Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану, також не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках. Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

НБУ у разі необхідності ухвалюватиме окремі рішення стосовно порядку, обсягів та термінів впровадження додаткових заходів, що зумовлюють функціонування банківської системи України в особливій період.

3. Мінекономрозвитку. Наразі відсутні обмеження на економічну діяльність на всій території України. Суб'єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції в звичайному режимі. Мінекономрозвитку буде оперативно повідомляти про будь-які зміни в режимі здійснення економічної та зовнішньоекономічної діяльності.

4. Фонд соцстраху. Усі види матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг, що фінансуються Фондом соціального страхування України, в умовах воєнного стану будуть надаватись безперебійно та в повному обсязі.

5. ДФС. Прийом суб'єктів звернень у ЦОП буде здійснюватися згідно з Регламентом ГУ ДФС: початок робочого дня - о 9 год. 00 хв., перерва на обід - з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв., закінчення робочого дня - о 18 год. 00 хв., у п'ятницю - о 16 год. 45 хвилин.

З метою забезпечення безпеки відвідувачів та працівників, залучених до роботи в ЦОП, у разі виникнення позаштатних ситуацій та за наявності достатніх підстав, керівником ЦОП, за погодженням з координатором ЦОП, може бути прийнято рішення про тимчасову зміну графіка роботи ЦОП, про що повідомляється на регіональному субсайті та безпосередньо у ЦОП.

ПДВ

ДФС прокоментувала оновлення до форм ПН/РК і Порядку їх заповнення.

У зв'язку із набранням чинності 01.12.2018 оновлень до форм податкової накладної/розрахунку коригування та порядку їх заповнення, які були затверджені наказом Мінфіну від 17.09.2018 р. № 763(далі - Наказ № 763), ДФСУ видала узагальнююче роз'яснення.

При цьому податківці визначили перехідні моменти, а саме:

· з 01.12.2018 реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється за формою, затвердженою Наказом № 763, незалежно від дати складання таких податкових накладних та розрахунків коригування;

· податкові накладні та розрахунки коригування, які були подані на реєстрацію до 01.12.2018 і реєстрація яких була зупинена, в подальшому (у разі прийняття відповідного рішення) реєструються в ЄРПН за формою, за якою такі документи були подані до ЄРПН;

· у розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі "До зведеної податкової накладної" замість позначки "Х", яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки від 1 до 4 (позначка "Х" не проставляється);

· у розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується у полі "До зведеної податкової накладної", має відповідати коду ознаки "Зведена податкова накладна", який вказано у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування;

· у полі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" згідно з п. 8 Наказу № 763 при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в п.п. 10-15 Порядку № 1307, вказується позначка "X" та зазначається тип причини (значення від "01" до "15"; для податкових накладних, складених до 01.03.2017, такі значення можуть бути від "01" до "17");

· у розрахунках коригування, складених до податкових накладних,у яких було заповнено поле "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини", це поле також має бути заповнене, а тип причини повинен відповідати типу причини, що був зазначений у податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування, незалежно від дати складання такої податкової накладної (до 01.03.2017 чи після вказаної дати). Наприклад, у розрахунку коригування, складеному до податкової накладної від 20.01.2017, яка має тип причини "16", також має бути вказано тип причини "16", незважаючи на його відсутність в переліку типів причин;

· при складанні розрахунку коригування до податкової накладної, складеної та зареєстрованої в ЄРПН до 01.12.2018, графа 14 розділу Б розрахунку коригування "Сума податку на додану вартість" не заповнюється у тих рядках, до яких відповідні показники податкової накладної переносяться зі знаком "-" (виводяться в "0"), водночас в нових (доданих) рядках такого розрахунку коригування графа 14 розділу Б підлягає заповненню у разі наявності суми податку (графа 11 розділу Б розрахунку коригування має значення "7" або "20").

Така узагальнююча консультація була надана листом ДФСУ від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17.

Питання заповнення оновлених форм ПН/РК розглядаються у матеріалах теми поточного тижня. При їх підготовці будуть враховані роз'яснення ДФС із вказаного листа. Переглянути аналітичні матеріали можна за посиланням.

Помилка в Скарзі на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК: що робити.

Порядком розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженим постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, (далі - Порядок № 117) не передбачено можливості виправлення помилок допущених при заповненні скарги після реєстрації такої скарги в ДФС.

Проте, відповідно до п. 14 Порядку № 117, скарга залишається без розгляду у разі, коли до прийняття рішення комісією ДФС з питань розгляду скарг до зазначеної комісії надійшла заява платника податку про відмову від поданої ним скарги.

Таким чином, платник податків може скористатися правом залишити скаргу без розгляду та в межах строку, який передбачений п. 3 Порядку № 117, повторно її подати до Комісії ДФС з питань розгляду скарг.

Про це повідомляє ДФС у підкатегорії 101.17 системи "ЗІР".

З 15 листопада по 15 січня діє особливий режим оподаткування ПДВ новорічних подарунків дітям.

Як виняток із загальних правил, встановлених ПКУ, деякі питання фінансування заходів, пов'язаних з організацією новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків, врегульовані Законом України від 30.11.2000 р. № 2117-III, що діють щороку в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року.

Відповідно до ст. 2 Закону № 2117 звільняються від оподаткування ПДВ операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно -різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соцстраху, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій.

При цьому суми податку, сплачені виробниками дитячих святкових подарунків за придбання сировини та матеріалів для їх виробництва, відносяться до складу валових витрат і до податкового кредиту не включаються.

При цьому під дитячими святковими подарунками Закон № 2117 визначає набори товарів, кондитерські вироби, що містять тільки, іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 % прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Оскільки прожитковий мінімум для працездатної особи станом на 01.01.2018 дорівнює 1762,00 грн, то неоподатковувана вартість новорічних подарунків в 2018 році складає 140,96 грн (1762 х 8 %) .

Якщо вручення подарунків планується здійснити в січні 2019 року (з 01.01.2019 по 15.01.2019), то необхідно керуватись розміром прожиткового мінімуму встановленим на початок 2019 року.

За даними Офісу великих плаників податків.

Читайте на цю тему у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

"Святковий облік, або Як бухгалтеру правильно відобразити витрати на новорічний корпоратив"

Якщо хочете отримати більше матеріалів електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, які стануть Вам у нагоді не лише як фахівцю з бухобліку та податків, а й як громадянину, замовте безкоштовний тестовий доступ протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Первинні документи

Запропоновано формувати ТТН в електронному вигляді.

Мінфраструктури оприлюднила для обговорення проект наказу Міністерства інфраструктури України "Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні".

Наказом передбачається внесення змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 р. № 363, зокрема, пропонується передбачити оформлення ТТН, а також інших супровідних документів, у вигляді електронного документа.

Тож оформлення ТТН також може здійснюватися в електронній формі (далі - Е-ТТН).

Е-ТТН підписуватиметься за допомогою ЕЦП відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Сторони зможуть внести у ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.

Читайте також статтю "ТТН: коротко про головне" електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Місцеві податки

З 2019 року у Києві діятимуть нові ставки податку на нерухомість та земельного податку.

У 2019 році столичні платники податків сплачуватимуть податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та земельний податок за новими ставками.

Так, рішенням Київської міської ради від 18.10.2018 р. № 1910/5974 внесено зміни до рішення Київської міської ради "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві" від 23.06.2011 р. № 242/5629. Зазначені зміни наберуть чинності 01.01.2019.

Відзначимо, що ставки податку на нерухомість встановлені з огляду на класифікацію будівель і споруд згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, а ставки земельного податку - з огляду на цільове призначення земель згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель.

Оприлюднено інформацію про НГО земель населених пунктів станом на 01.10.2018 р.

ДФСУ оприлюднила на офіційному порталі інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів станом на 01.10.2018 р.

Відповідна інформація наведена у розрізі областей та містить, серед іншого, відомості про рік останнього проведення НГО земель населеного пункту, а також дату та номер рішення про затвердження технічної документації з НГО земель населеного пункту.

Інформація надана за даними офіційного веб-сайту Держгеокадастру.

Нагадуємо, що відомості про НГО застосовуються при розрахунку зобов'язань з плати за землю. Більше про це - у матеріалі "Звітуємо з плати за землю за 2018 рік" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Оплата праці та трудові відносини

Уряд доручив запустити у 2019 році Електронний реєстр листків непрацездатності.

28 листопада Уряд прийняв постанову, якою передбачено утворення Електронного реєстру листків непрацездатності як системи накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності з використанням інформаційної інфраструктури Реєстру застрахованих осіб Держреєстру загальнообов'язкового державного соцстрахування.

Зазначеним нормативним актом також визначено завдання центральним органам виконавчої влади разом із Фондом соцстрахування розробити і подати до 1 лютого 2019 року на розгляд Уряду проект положення про Електронний реєстр листків непрацездатності та забезпечити технічні можливості, необхідні для функціонування Реєстру.

За повідомленння Урядового порталу.

На скільки підвищать посадові оклади в держорганах із 1 січня 2019 року.

За місяць до 2019 року Мінсоцполітики розробило проект постанови КМУ, який визначатиме розміри заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2019 році.

Передбачається затвердити в нових редакціях схеми посадових окладів:

· працівників Національної школи суддів України;

· працівників Національної академії прокуратури України;

· на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році;

· працівників патронатних служб;

· працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, з урахуванням юрисдикції державних органів і працівників Управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, Управління адміністративними будинками Державного управління справами, Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України;

· із визначенням коефіцієнтів для державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя за групами оплати праці.

Як наслідок, із 01.01.2019 має відбутися підвищення посадових окладів працівників держорганів. Текст документу доступний на сайті СПО профспілок.

Актуальні запитання з оплати праці в бюджетних установах розглядалися у видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Перевірки

Коли податкова перевірка на підставі судового рішення є правомірною.

Поняття "надати дозвіл на проведення перевірки" податковим органом, не є тотожним поняттю "призначити перевірку" судом. На цьому наголосив Київський апеляційний адміністративний суд у постанові від 19.09.2018 р. у справі № 826/5021/17.

За обставинами справи оскаржуваний наказ про проведення перевірки був прийнятий на підставі пп. 78.1.11 ПКУ та ухвали суду. Як вбачається з резолютивної частини ухвали, вказаним процесуальним документом задоволено клопотання старшого слідчого про надання дозволу на призначення документальної позапланової перевірки та надано дозвіл на призначення позапланового контрольного заходу. Отже, цим рішенням суду не було призначено перевірку платника податків, як це передбачено нормами ПКУ, а було лише надано дозвіл на її проведення відповідним податковим органом.

Водночас за відсутності рішення суду (слідчого судді) саме про призначення перевірки, призначення її наказом керівника контролюючого органу відповідно до пп. 78.1.11 ПКУ є безпідставним, оскільки його норма однозначно регламентує обставини, за яких може бути здійснена перевірка, а саме таку перевірку перш за все повинен призначити суд, постановивши відповідне рішення про призначення перевірки.

Окрім того, суд завважив, що слідчий суддя, надавши слідчому дозвіл на проведення перевірки, вийшов за межі своїх повноважень і прийняв рішення, яке не передбачене кримінальним процесуальним законодавством.

В разі сумнівів щодо правомірності призначення перевірки платникам податків доцільно розглянути варіант недопуску контролерів до її проведення. Більше про це - у матеріалі "Недопуск податківців до проведення перевірки: підстави, оформлення, наслідки" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Огляд індивідуальних податкових консультацій за 26-30 листопада

Назва

Суть запиту

Позиція податківців

Реквізити ІПК

ПДВ

Зазначили в ПН неправильний код ставки ПДВ: як виправити помилку

Платник ПДВ - продавець під час заповнення податкової накладної допустив помилку - замість коду ставки ПДВ 902 (постачання на митній території України за ставкою 0%) зазначив код 901 (експорт товарів за ставкою 0%). Як виправити таку помилку?

Виправлення помилок у розділі Б податкової накладної, що не пов'язані зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема у графі "Код ставки" податкової накладної здійснюється методом "сторно", тобто сторнуються товарні позиції, що містять помилкове значення (зазначаються зі знаком "-"), та додаються товарні позиції, які містять правильні значення.

Отже, якщо платник податку при складанні податкової накладної замість коду ставки 902 (постачання на митній території України за ставкою 0%) вказано код 901 (експорт товарів за ставкою 0%), то з метою виправлення помилки необхідно скласти розрахунок коригування до податкової накладної, в якому у полі "Дата складання" вказати дату, на яку було виявлено помилку, зазначити причину коригування "Зміна номенклатури" та у табличній частині зі знаком "-" вказати обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що був зазначений за помилковим кодом ставки, та зі знаком "+" зазначити обсяг операцій за правильним кодом ставки.

від 21.11.2018 р. № 4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Пеня за несплату ПДВ розраховується автоматично

Як визначати дату початку нарахування пені у разі самостійного виявлення платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ і відображати суми пені в податковій звітності?

Сума пені в інформаційній системі органів ДФС розраховується автоматично відповідно до реалізованого ІТС "Податковий блок" алгоритму розрахунку суми пені у разі самостійного виявлення платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ.

від 19.11.2018 р. № 4883/6/99-99-07-02-01-15/ІПК

Приймаємо готівку від фізосіб за агентським договором із банком: що з ПДВ

Товариство (агент) укладає агентський договір з банком, згідно з яким зобов'язується від імені, в інтересах та під контролем банку здійснювати приймання платежів (готівкових коштів) від фізосіб для їх подальшого перерахування на відповідні рахунки банку з метою надання доступу платникам до електронних грошей, використання яких здійснюється за допомогою картки банку. За надання агентських послуг агент отримує від банку винагороду. Який порядок оподаткування ПДВ таких операцій?

Якщо учасником платіжної системи у межах виконання агентського договору надаються послуги, перелічені у Переліку № 73, то такі операції з постачання не є об'єктом оподаткування ПДВ, а обсяг таких операцій відображається у рядку 5 декларації з ПДВ.

При цьому обсяг коштів, які перераховуються агентом від фізичних осіб для подальшого їх перерахування на відповідні рахунки банку в рамках виконання агентського договору, до бази оподаткування ПДВ не включається та у декларації з ПДВ не відображається.

від 21.11.2018 р. № 4913/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Огляд усіх важливих ІПК за минулий тиждень читайте у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал в Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини