Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може ІТ-компанія-єдинник скористатися звільненням від сплати земельного податку

4 грудня 2018, 16:35
186
0
Реклама

Останнім часом почастішали запити підприємств, які стосуються сплати земельного податку у разі використання будівлі в господарській діяльності за основним видом діяльності, та у разі надання частини будівлі в оренду.

Підприємство, що звернулося із запитом до ДФС, відповідно до реєстраційних даних має такі види діяльності: консультування з питань інформатизації (основний вид діяльності, код 62.02 КВЕД), неспеціалізована оптова торгівля (код 46.90 КВЕД), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код 68.20 КВЕД), інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем (код 62.09 КВЕД), комп'ютерне програмування (код 62.01 КВЕД).

Платники ЄП звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками ЄП першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 297.1 ПКУ).

Враховуючи зазначене, звільнення від сплати земельного податку поширюється на підприємства за умови використання ними земельної ділянки для провадження господарської діяльності. Якщо надання нерухомого майна в оренду є одним з видів господарської діяльності підприємства, то у разі надання в оренду належної йому частини будівлі підставою для звільнення від сплати земельного податку є цивільно-правова угода, дія якої поширюється не тільки на частину будівлі, а й на земельну ділянку, на якій ця будівля розташована.

Що стосується використання земельної ділянки у основній діяльності підприємства, то зважаючи на сумнівність можливості використання земельної ділянки у консультування з питань інформатизації, у підприємства у такому разі немає підстав для звільнення від сплати земельного податку.

Індивідуальна податкова консультація від 29.11.2018 р. № 5020/ІПК/04-36-12-04-21.

Чи можуть підприємці на єдиному податку надавати майно в оренду, які передбачено обмеження, дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера "Види діяльності для платників єдиного податку. Оренда".

Для отримання безкоштовного 3-денного доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступ до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини