Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затвержено форму договору про страхування відповідальність між аудиторами та третіми особами

5 грудня 2018, 14:20
224
0
Реклама

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінпослуг затвердила форму Типового договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності суб'єкта аудиторської діяльності перед третіми особами (далі - Договір) розпорядженням № 1977 від 13.11.2018 року.

Договір був затверджений відповідно до п. 2 ст. 43 Закону "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність". Оскільки відповідальність суб'єкта аудиторської діяльності (аудитора чи аудиторської фірми) перед замовником аудиторських послуг (далі - замовник) та третіми особами обмежується виключно реальними збитками, що виникли внаслідок неправомірної дії або бездіяльності суб'єкта аудиторської діяльності у разі надання послуг з обов'язкового аудиту або огляду фінзвітності. Упущена, втрачена вигода, додаткові витрати, що можуть бути понесені замовником та/або третіми особами, не відшкодовуються.

Через це суб'єкт аудиторської діяльності, який провадить обов'язковий аудит фінзвітності, зобов'язаний мати чинний договір страхування цивільно-правової відповідальності суб'єкта аудиторської діяльності перед третіми особами.

Розпорядження № 1977 встановлено, що договір укладають страховики, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з надання фінпослуг (крім професійної діяльності на ринку ЦП) у частині проведення виду добровільного страхування відповідальності перед третіми особами (іншої, ніж передбачена п. 12 - 14 ст. 6 Закону України "Про страхування");

Мінімальний розмір страхової суми за договором під час укладання із суб'єктами аудиторської діяльності, які проводять обов'язковий аудит фінзвітності підприємств, що становлять суспільний інтерес, до виконання першого завдання з обов'язкового аудиту суб'єктів суспільного інтересу становить не менше 10 млн. грн.

Розмір франшизи, що встановлюється під час укладання договору не може перевищувати 1 % від страхової суми.

Також страховики не мають права укладати договори щодо страхування відповідальності суб'єкта аудиторської діяльності, який надає послуги з обов'язкового аудиту фінзвітності такому страховику.

Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Про нові правила подачі звітності, які вступили в дію з 14 липня 2018 року читайте у матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу матеріалів видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини