Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Повернули передоплату (аванс) покупцю – неплатнику ПДВ: як заповнити РК

5 грудня 2018, 15:00
545
0
Реклама

Платник ПДВ - постачальник повертає попередню (авансову) оплату покупцю - неплатнику ПДВ. Чи може постачальник скласти розрахунок коригування та як його заповнити?

Якщо продавцем - платником ПДВ на дату отримання авансової оплати від неплатника ПДВ були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та надалі сталися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товарів/послуг, а аванс повернуто, то продавець - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до відповідної податкової накладної та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ.

У верхній лівій частині розрахунку коригування, який складеться продавцем при поверненні авансу покупцю неплатнику, у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини 02 - Складена на постачання неплатнику податку.

У графі "Отримувач (покупець)" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "100000000000", рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється.

При поверненні постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг показники рядка податкової накладної, що коригується, зазначаються із знаком "-" окремо в кожній графі.

У графі 2.1 зазначається код причини коригування "103".

Слід зазначити, що у розрахунках коригування, складених після 01.04.2016 до податкових накладних, складених до 01.04.2016, мають зазначатись умовні індивідуальні податкові номери покупця, які вказані у податкових накладних, до яких вони складені.

Роз'яснення з розділу 101.15 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Порядку складання податкових накладних і розрахунків коригування ми присвятили тему тижня "Нові ПН і РК" у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія". З матеріалами цієї теми тижня можна ознайомитися в рубриці "Аналітичні матеріали"/"ПДВ"/"Податкова накладна".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини