Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У 2019 році турзбір сплачуватиметься авансом

13 грудня 2018, 10:30
360
0
Реклама

З 1 січня 2019 року з'явиться поняття податкового агента для справляння туристичного збору. Відповідно до нового пп. 268.5.2 ПКУ ними можуть бути:

• юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, ФОПи, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі);

• квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

• юридичні особи, які уповноважуються відповідним органом місцевого самоврядування справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідним органом.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на сайті сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади.

Також з 2019 року буде введена авансова сплата туристичного збору. Відповідно до п. 268.6.1 ПКУ платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Однак не зрозуміло, що уважати "перед тимчасовим розміщення" та в який момент тоді сплачувати турзбір авансовим внеском: під час бронювання місця проживання чи уже в момент заїзду туриста. І яким чином сума збору повертатиметься туристу у випадку скасування броні. І як податковий агент буде відображати всі ці операції у декларації з туристичного збору. Чекаємо на роз'яснення податківців.

Крім того з 2019 року податкові агенти можуть сплачувати туристичний збір як поквартально, так і щомісячно авансовими внесками, якщо таке рішення прийме відповідний орган місцевого самоврядування. Перерахувати суму авансу з турзбору необхідно буде до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно).

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у декларації за звітний квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору за звітний квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

Закон від 23.11 2018 р. № 2628-VIII

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини