Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як розпорядники бюджетних коштів здійснюватимуть внутрішній контроль

17 грудня 2018, 09:20
246
0
Реклама

Кабмін затвердив Основні засади здійснення внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів (далі - Основні засади) та удосконалив Порядок утворення структурних підрозділів внутрішнього аудиту та проведення такого аудиту в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (постанова від 12.12.2018 р. № 1062).

Як зазначено на Урядовому порталі, відповідною постановою визначено єдині підходи до організації внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в державних органах. Зокрема, щодо:

· визначення основних складових системи внутрішнього контролю;

· звітування Мінфіну про стан організації та здійснення внутрішнього контролю;

· запровадження вимог щодо підписання декларації з внутрішнього аудиту;

· забезпечення запровадження стратегічного планування діяльності з внутрішнього аудиту;

· утворення в міністерствах аудиторських комітетів;

· уточнення окремих положень щодо визначення об'єкта внутрішнього аудиту;

· актуалізації функцій підрозділів внутрішнього аудиту;

· запровадження практики проведення ІТ аудитів.

Так, п. 6 Основних засад визначено, що організація та здійснення внутрішнього контролю в установі має забезпечуватися шляхом:

· розроблення та затвердження керівником установи внутрішніх документів, спрямованих на забезпечення функціонування елементів внутрішнього контролю з урахуванням вимог, установлених Основними засадами;

· запровадження чітких систем (порядків) планування діяльності, контролю за їх виконанням та звітування про виконання планів, завдань і функцій, оцінки досягнутих результатів та за необхідності своєчасного коригування планів діяльності установи;

· виконання керівництвом та працівниками установи планів, завдань і функцій, визначених законодавством, та затверджених керівником установи внутрішніх документів, інформування керівництва установи про ризики, що виникають під час виконання покладених на них завдань і функцій, вжиття заходів контролю, здійснення моніторингу, обміну інформацією.

Бюджетним установам цікавим може бути матеріал "Актуальні питання бухгалтерського обліку та фінансової звітності в бюджетних установах" сервісу "Інтерактивна бухгалтеря".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини