Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може фізособа скористатися одним ЕЦП одночасно як підприємець

19 грудня 2018, 10:45
873
0
Реклама

Податківці розмістили в модуле БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ відповідь на таке запитання: чи може ФО, яка отримала ЕЦП (кваліфікований електронний підпис) для подання звітності як ФО, скористатись цим підписом для подання звітності в електронному вигляді як ФОП?

Тож, згідно із законодавством фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб'єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням ЕЦП.

Нагадаємо! У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про електронні довірчі послуги" від 05.10.2017 р. № 2155-VIII втратив чинність Закон України "Про електронний цифровий підпис" від 22.05.2003 р. № 852-IV.

До приведення законодавства у відповідність із Законом № 2155 закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить Закону № 2155.

Таким чином, фізособа, яка отримала ЕЦП (кваліфікований електронний підпис) в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів, у визначеному законодавством порядку за умови приєднання до Договору може скористатись цим підписом для подання звітності в електронному вигляді, як фізична особа - підприємець за наявності діючого Договору.

Читайте також статтю "Через рік використання ЕЦП та електронних печаток регулюватиметься новим законом" електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Новорічні знижки до 70%

Тільки до кінця цього тижня знижки на видання та системи ЛІГА:ЗАКОН. Хутчіше за покупками!

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини