Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Попереджений – значить озброєний. У Києві відбувся семінар БУХГАЛТЕР YOU ARE: крокуємо у 2019 рік підготовленими

21 грудня 2018, 11:00
486
0
Реклама

В останній місяць року в Києві, у конференц-холі "ДЕПО", компанія ЛІГА:ЗАКОН провела святковий семінар "БУХГАЛТЕР YOU ARE: підсумки 2018 та прогнози на 2019 рік", учасниками якого стали 100 представників бухгалтерської спільноти.

У межах заходу було розглянуто найважливіші питання щодо основних змін у податковому законодавстві, які набули чинності протягом 2018 року, і дано прогнози на майбутній рік, які слід ураховувати в роботі, аби уникнути неприємних сюрпризів із боку фіскальних органів. Спікери - найкращі фахівці абсолютно в різних сферах, проте дуже відомі своїми досягненнями.

Відкрив програму семінару Юрій Циганок, сертифікований аудитор, CAP, юрист і керівник Департаменту бухгалтерської аналітики компанії ЛІГА:ЗАКОН, податковий консультант із 20-річним досвідом. Тема його виступу - "Податок на прибуток: підбиваємо підсумки 2018 року й дивимось у майбутнє".

"Шановні колеги, сьогодні я буду говорити про хвилі. Правильніше, про хвилі змін, які захльостують нас щороку. Почну з питання, яке в програмі стоїть останнім: які реальні перспективи заміни податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал. Воно, на мій погляд, найпростіше. Отже, поки що податку на виведений капітал не буде й увесь 2019 рік ми житимемо за правилами податку на прибуток", - зазначив він.

Далі лектор нагадав присутнім про прийнятий цьогоріч 23 листопада Закон України №2628 про внесення змін до Податкового кодексу й повідомив таке: "У роздрукованому вигляді його обсяг становить близько ста сторінок. Проте відразу хочу заспокоїти, що цей обсяг здебільшого стосується лише тих, чий бізнес пов'язаний із виробництвом або зі збутом підакцизних товарів. Для більшості, скажімо середнього бізнесу: торгівля, виробництво, дрібний опт, змін не так багато. А якщо говорити про податок на прибуток, то їх ще менше". У межах виступу Юрій Циганок зробив огляд основних змін щодо податку на прибуток і перейшов до змін у декларації з податку на прибуток, нещодавно затвердженій Мінфіном, яка містить зміни, унесені 1 січня поточного року.

"Жодний хороший податок не назвуть на три букви", - з жарту від своїх колег, які займаються профільним ПДВ, розпочала виступ Ірина Губіна, головний редактор журналу "БухгалтеріяUA". Вона зосередила увагу присутніх на постійній мінливості Податкового кодексу - лідера серед документів за внесеними змінами. За підрахунками компанії ЛІГА:ЗАКОН, лише за роки незалежності України законодавці редагували його понад 120 разів.

Загалом її доповідь містила низку роз'яснень і корисних порад щодо нових форм податкових накладних/розрахунків коригування та порядку їх заповнення; огляд останніх роз'яснень контролерів щодо блокування ПДВ; питань оптимізації ПДВ й аналізу безпечних відповідних ситуацій та інших актуальних питань на дату проведення семінару.

Питання податкових перевірок: підсумки 2018 і прогнози 2019 висвітлив у межах семінару Олександр Смирнов, податковий адвокат, керівник Юридичного центру "Смирнов і Партнери".

Обсяг тіньових операцій за 2018 рік становить приблизно 55 млрд $, тобто 50 % державного бюджету, - за матеріалами доповіді адвоката таку страшну й загрозливу цифру довела до відома ДФС наприкінці року. За словами Олександра Смирнова, вона є своєрідним сигналом про те, як відбуватимуться перевірки наступного року. "Отже, моє на сьогодні завдання - дати вам орієнтири стосовно того, що вас очікує з погляду контролю наступного року. Це вже можна передбачити", - пояснив доповідач.

За висновками адвоката перелік основних ризиків для бізнесу з боку контролю є таким:

· новий місяць - новий графік планових перевірок платників податків: згідно з новою редакцією наказу Мінфіну від 24 березня 2018 р. графік планових перевірок коригуватимуть щомісяця;

· контроль карткових рахунків із боку фіскальних служб;

· контроль особистих рахунків фізичних осіб - підприємців;

· блокування податкових накладних;

· наявність ділових цілей й економічного ефекту від операцій та угод.

Своєю чергою, Елеонора Салова, адвокат, старший юрист ADER HABER, у межах доповіді про участь бухгалтера в слідчих діях: ризики, тактика, дотримання прав, поділилася власним практичним досвідом і розповіла, як саме слід поводити себе, аби мінімізувати кримінально-правові ризики.

За словами адвоката, на сьогодні кожен другий бізнес в Україні так чи інакше підпадає під ст.212 Кримінального кодексу (ухилення від сплати податків). Вона прокоментувала всі частини цієї статті Закону. Однак основну увагу було приділено частині 4 та дано поради присутнім бути максимально обережними й за всякої можливості уникати її.

"Якщо ви йдете за цією частиною, по суті це є фактом визнання вашої провини, що може призвести до ще більш негативних наслідків - появи нових обвинувачень, наприклад за ст. 191 (привласнення, розтрата), ст. 366 (підроблення документів), або може навіть з'явитися стаття щодо зговору групи осіб тощо", - зауважила Елеонора Салова. І далі додала: "Поки не відбувся процес податкової перевірки за судовим процесом, правоохоронним органам досить складно щось говорити про реальну підозру й реальну перспективу довести справу до суду. Є пункт 56.22 Податкового кодексу, у якому йдеться про те, що підозра не може ґрунтуватися лише на матеріалах акту перевірки до закінчення оскарження цих результатів судом останньої інстанції - Верховним Судом. І, як ви розумієте, цей процес може затягнутися в часі".

Елеонора Салова пояснила, що найголовніше в складі злочину за статтею 212 КК - це намір, який означає, що бухгалтер був обізнаний, розумів, що робить, і мав бажання ухилитися від сплати податків. За словами адвоката, наразі слідчі органи не зовсім уміють доводити це, що в результаті тягне за собою виправдувальні вироки. Проте не слід бути безпечними. Адвокат дала кілька порад щодо поведінки під час слідчих дій: обшуку, допиту тощо й наголосила на необхідності правової підтримки з боку адвокатів. "Досить важливо мати договір правової допомоги з адвокатом, щоб у будь-який момент мати можливість заручитися його підтримкою", - підсумувала виступ Елеонора Салова.

Також програма святкового семінару БУХГАЛТЕР YOU ARE містила персональне консультування учасників на тему бухгалтерського обліку й оподаткування, яке проводила Ксенія Кравець, практичний головний бухгалтер, фінансовий директор, викладач, засновник і директор ТОВ "Магічна школа бухгалтерії", у бібліотеці конференц-холу протягом п'яти годин паралельно до основної частини заходу.

Хороший бухгалтер - упевнена в собі життєрадісна й гармонійна особистість.

Як же впоратися із стресом, учасникам форуму допомогла з'ясувати Ірина Гриша, сертифікований бізнес-тренер, консультант, MA NLP. У яскравій доповіді "Де брати ресурс у стресовий період" вона ознайомила присутніх із дієвими техніками швидкого поповнення внутрішніх ресурсів на кожен день і дала кілька практичних порад щодо відновлення балансу.

Загалом учасники заходу отримали значну кількість корисного та змістовного контенту, який додасть їм упевненості в професійній діяльності. Ба більше, компанія ЛІГА:ЗАКОН підготувала для гостей святкового семінару багато приємних сюрпризів, серед яких і подарунки від ЛІГА:ЗАКОН, "Магічної школи бухгалтерії", інтернет-магазину "Каста" та компанії BTG. Зрештою кожен учасник БУХГАЛТЕР YOU ARE одержав подарунки і яскраве фото від професійного фотографа.

Новорічні знижки до 70%

Тільки до кінця цього тижня знижки на видання та системи ЛІГА:ЗАКОН. Хутчіше за покупками!

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини