Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДФС проти використання єдинниками електронних платіжних систем

27 грудня 2018, 12:50
1343
0
Реклама

Податківці київської ДФС видали консультацію в якій вважають що проведення розрахунків через електронні платіжні системи, зокрема LiqРау, не відносяться до грошових розрахунків.

Аргумент полягає в тому що безготівкові розрахунки - це перерахування коштів, унесених готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Електронні гроші використовуються як засіб здійснення платежів, приймаються обмеженим колом осіб, надаються емітентом в обмін на кошти у готівковій або безготівковій формі і відповідно до законів України не є грошовими коштами (Лист НБУ від 07.02.2014 р. № 25-109/5294).

Таким чином, проведення розрахунків через електронні платіжні системи, зокрема LiqРау, є порушенням умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Отже, відповідно до п.п. 4 п.п. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, зокрема у разі застосування іншого способу розрахунків, ніж зазначені у п. 291.6 ПКУ, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків.

Окрім того, вказані фізичні особи - підприємці в податковій декларації платника єдиного податку додатково повинні відобразити окремо доходи, отримані від здійснення операцій, які не дають права на застосовування спрощеної системи оподаткування, та застосувати до них ставку єдиного податку в розмірі 15% (п.п. 3 п. 293.4 ПКУ).

Варто відзначити, що податківці раніше ставились до цього абсолютно спокійно. Вони просто стверджували, що єдиннику треба РРО якщо розрахунки проводять шляхом переказу коштів через LiqРау (див. лист ДФСУ від 23.05.2016 р. № 5295/К/99-99-22-07-03-14).

ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 20.12.2018 р. № 5313/ІПК/26-15-13-06-09

Зверніть увагу!

Згідно з п. 9.3 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" від 05.04.2001 р. № 2346-III, обов'язковою умовою функціонування платіжної системи є внесення останньої до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем й операторів послуг платіжної інфраструктури, який веде Національний банк України. Водночас згідно з відомостями, розміщеними на офіційному інтернет-представництві НБУ, Liqpay як платіжну систему не зареєстровано. Як висновується з Публічного договору про надання послуг у мережі Інтернет, розміщеному на веб-сторінці Liqpay, останній є всього лише інформаційно-технологічним інтерфейсом ПриватБанку, котрий надає можливість користувачам розпоряджатися власними грошовими коштами в мережі Інтернет.

Приватбанк уже відреагував на цю позицію податківців і адресував відповідні пояснення:

"Національним банком України ніколи не реєструвалася "Платіжна система LiqPay" про що свідчать відомості з відкритого Реєстру платіжних систем НБУ (публікується відкрито на сайті НБУ). Послуги ПриватБанку по прийому платежів в мережі Інтернет, які здійснюються з використанням знака LiqPay згідно з правилами надання послуг не передбачають використання електронних грошей і відкриття рахунків в електронних грошах. Єдиним способом отримання інтернет магазином грошових коштів від продажу товарів робіт і послуг в мережі Інтернет є зарахування грошових коштів в безготівковій формі на поточний рахунок в банківській установі Украіни. Таким чином, всі особи, які використовують послуги ПриватБанку для прийому платежів в мережі Інтернет під торговою маркою LiqРау , отримують виручку за продані товари виключно в безготівковій формі і можуть здійснювати свою діяльність як на загальній, так і на спрощеній системі оподаткування".

Читайте також статтю "Чи потрібен РРО ФОПу-єдиннику, який отримує платежі за надані послуги із застосуванням Liqpay" газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини