Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кого із великих платників податків перевірять у 2019 році

28 грудня 2018, 11:15
387
0
Реклама

У 2018 році фахівці Офісу великих платників податків ДФС перевіряли здебільшого рітейлерів та підприємства нафто-газового комплексу, які займаються видобуванням, транспортуванням, реалізацією газу та нафтопродуктів.

За результатами контрольно-перевірочних заходів у 2018 році додатково донараховано до державного бюджету понад 15 млрд грн. Цей показник майже на 1,3 млрд грн перевищує обсяги донарахувань за аналогічний період минулого року. За результатами планових перевірок донараховані суми зросли більш ніж удвічі: з 4,7 млрд грн (під час 97 перевірок минулого року) до 10,5 млрд грн (під час 105 перевірок 2018-го).

Якісне планування КПР дозволило зменшити кількість документальних позапланових перевірок в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на третину (за 11 місяців 2017 року було проведено 1004 документальних перевірки, а у січні -листопаді 2018 - 610). При цьому, більш ніж половина позапланових контрольних заходів на підприємствах проводилася не за ініціативи органів ДФС, а внаслідок отримання оперативної інформації від інших контролюючих органів (НБУ, правоохоронців тощо), та з інших, передбачених Податковим кодексом України причин.

З 22 грудня на веб-порталі ДФС вже оприлюднено план-графік перевірок підприємств на 2019 рік, до якого загалом потрапило 103 суб'єкти господарювання з числа великих платників. Це, насамперед, підприємства, що здійснюють торгівлю паливом (11СГ), займаються виробництвом та торгівлею фармацевтичними препаратами і матеріалами (9СГ), а також виробники металевих виробів (8СГ), підприємства, що реалізують побутову техніку (5СГ). Є й деякі інші суб'єкти господарювання переробної промисловості та роздрібної торгівлі, які обслуговуються у Офісі великих платників.

Окрім того, Офіс наголошує, що принцип контрольно-перевірочної роботи - ризикоорієнтованість, вибірковість контролю на основі ризиків несплати податків - залишається ключовим. А значить, підприємства, які дотримуються політики прозорого ведення бізнесу та мають високу податкову дисципліну, можуть працювати спокійно - їх перевірки оминуть.

Які причини та підстави для включення підприємства до плану перевірок податківців на поточний рік? Відповідь на це запитання читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини