Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Виправлена помилка в номенклатурі товарів/послуг: заповнюємо РК до ПН

26 лютого 2019, 10:20
895
0
Реклама

Якщо після складання і реєстрації в ЄРПН накладної відбувається зміна номенклатури товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до податкової накладної.

Який же порядок заповнення такого розрахунку коригування?

У першому рядку табличної частини (розділ Б) розрахунку коригування зі знаком "-" зазначаються показники рядка податкової накладної, опис (номенклатура) товарів/послуг за яким змінюється (такий рядок "обнуляється").

У графі 1.2 цього рядка в обов'язковому порядку вказується порядковий номер (№ за порядком) рядка податкової накладної, що коригується.

У графі 2.1 зазначається код причини коригування 104.

У графі 2.2 зазначається група коригування.

Показники опису (номенклатури) товарів/послуг, які постачаються на заміну тих, що були вказані у раніше складеній податковій накладній, зазначаються у розрахунку коригування новими рядками як одна або кілька нових (змінених) товарних позицій (номенклатури).

Додавання однієї або кількох нових (змінених) товарних позицій (номенклатури) в розрахунку коригування до такої податкової накладної здійснюється в окремих рядках розрахунку коригування, в яких зазначаються відповідні показники за товарами/послугами, що додаються (нові товарні позиції).

При цьому у графі 1.2 кожного з нових рядків табличної частини (розділ Б) розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

У графі 2.1 зазначається код причини коригування 104, а у графі 2.2 зазначається група коригування, зазначена у графі 2.2 рядка 1.

В аналогічному порядку заповнюється і розрахунок коригування у разі виправлення помилки в описі (номенклатурі) товарів/послуг.

Тобто, після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування у разі виправлення помилки в описі (номенклатурі) товарів/послуг у вищевказаному порядку, буде враховуватися виправлена номенклатура товарів/послуг.

Див. ІПК ДФСУ від 18.02.2019 р. № 578/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Більше про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми читайте в рубриці "Аналітичні матеріали"/"ПДВ"/"Податкова накладна".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини