Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП-загальносистемник отримав на рахунок депозит разом з відсотками: чи буде дохід?

27 лютого 2019, 15:00
4509
0
Реклама

Доходом платника єдиного податку для ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

При цьому до доходу не включаються отримані таким підприємцем пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її господарській діяльності (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).

Порядок оподаткування доходів, отриманих підприємцем від провадження господарської діяльності, крім спрощенців, встановлено ст. 177 ПКУ.

Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої ФОП, відповідно до п. 177.2 ПКУ

У графі 2 Книги підприємці -загальносистемники відображають суму доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 6 Порядку № 481 від 16.09.2013 р.).

Враховуючи викладене вище, сума депозиту, яка зараховується на розрахунковий рахунок підприємця на загальній системі оподаткування, не включається до складу доходу та не відображається у Книзі за умови, якщо зазначені кошти було покладено на депозит після включення до доходу такого підприємця в період їх отримання на спрощеній системі оподаткування були відображені у Книзі та оподатковувані. Таким чином, зазначена виручка повторно не включається до доходу платника податку.

Доходи у вигляді процентів оподатковуються відповідно до норм п. 170.4 ПКУ.

Оподаткування процентів та дисконтних доходів, нарахованих на користь фізосіб з будь-яких інших доходів, ніж ті, що зазначені вище, здійснюється в загальному порядку, встановленому ПКУ для доходів, що остаточно оподатковуються під час їх нарахування, за ставкою 18% (пп 170.4.3 ПКУ).

Таким чином, проценти, отримані від банку за користування коштами на депозитному рахунку не включаються до доходу підприємця та не відображаються у Книзі.

Див. ІПК від 05.02.2019 р. N 405/6/99-99-13-01-04-15/ІПК.

Що є доходом підприємця на загальній системі оподаткування? Які суми не включаються до складу доходу та, як визначається дата отримання доходу читайте у ситації для бухгалтера "Доходи підприємця на загальній системі оподаткування".

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини