Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як діяти, якщо платіжка за комуналку прийшла з мінусом

4 червня 2019, 13:15
15724
0
Реклама

Мінсоцполітику відреагувало на направлення у червні одержувачам субсидій платіжок з боргом. На думку відомства це можливе лише у трьох випадках. У протилежному разі такі платіжки є незаконними. А отже виникла підстава вимагати перерахунку.

Річ у тім, що субсидіанти, в яких були невикористані субсидії за жовтень 2018 - січень 2019 року, мали право скористатися ними до кінця опалювального сезону, тобто протягом лютого-квітня 2019 року. Відповідно борги, які виставили у червні таким домогосподарствам надавачі комунальних послуг, є незаконними. Тож якщо станом на травень в особистих кабінетах субсидіантів була переплата, а у червні з'явився борг, це привід вимагати від таких надавачів перерахунку.

Мінсоцполітики радить запитувати у комунальників помісячну роздруківку з інформацією: яка соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично спожито домогосподарством, скільки сплачено, а скільки зекономлено. А вже на основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

Водночас урядовці визнали можливість появи червневих платіжок за газ, електроенергію, воду чи опалення з мінусом. На їх думку це можливо лише у трьох випадках.

По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з'явитися у тих людей, які за травень не сплатити рахунки за комунальні послуги.

По-друге, сім'ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи, повинні доплатити за фактично спожиту послугу понад норму.

По-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2018-2019рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.

Нагадаємо: з 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг. Деталі - у новині.

Джерело: повідомлення Мінсоцполітики на Урядовому порталі

Обирай інформаційно-правові продукти ЛІГА:ЗАКОН та отримуй подарунки ---> ЗАМОВИТИ

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и страницу в Facebook, чтобы всегда быть в курсе бухгалтерских событий.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини