ДФС роз'яснила порядок ведення обліку готівкових операцій суб'єктом господарювання, який прийняв рішення не застосовувати КОРО.
По-перше, вони вказали, як підприємству підтверджувати оприбуткування готівки на АЗС.
Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є:
·зберігання щоденних Z-звітів в електронній формі;
·занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку.
По-друге, роз'яснили, чи потрібно на АЗС вести касову книгу.
АЗС як відокремлений підрозділ у розумінні п. 39 р. IV Положення № 148 касової книги не веде, оскільки застосовує РРО та/або РК.
По-третє, вказали, як підтверджувати залишок готівки у скриньці РРО на АЗС на випадок відключення електроенергії.
Так, суб'єкт господарювання самостійно приймає рішення про застосування КОРО на випадок виведення РРО з ладу або ж відключення електроенергії. Відповідне рішення слід закріпити в установчих документах.
Тож якщо прийняли рішення про незастосування КОРО, у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії, АЗС не має права проводити розрахункові операції і має припинити роботу до відновлення роботи РРО.
Джерело: ІПК ДФС від 09.08.2019 р. № 3740/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
Про порядок адміністрування "пального" акцизу читайте у статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.