В ДФС не заспокоюються і переконують, що харчування працівників є додатковим благом. Цього разу не пощастило каві-брейку на семінарі.
Податківці стверджують: оскільки "фуршетним" обслуговуванням (кава-брейк) забезпечують працівників підприємства, які беруть участь у зборах (семінарах, тренінгах, конференціях), а продукти харчування закуповує товариство відповідно до кількості працівників - учасників заходу, то дохід у вигляді вартості такого харчування є об'єктом обкладення ПДФО та військовим збором.
При цьому вказали на норми ст. 165 ПКУ. Нагадаємо, що вона міститьвиключний перелік доходів, які не включають до оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, вартість безоплатного лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів, газованої солоної води, яким роботодавець забезпечує такого платника податку відповідно до Закону України "Про охорону праці" (пп. 165.1.9 ПКУ). Разом з тим до оподатковуваного доходу включають інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (пп. 164.2.20 ПКУ).
Джерело: ІПК Офісу ВПП ДФС від 23.08.2019 р. № 3968/ІПК/28-10-27-01-11
Від редакції!
Додаткове благо повинно бути персоніфікованим та пов'язано із конкретною фізособою. Воно має створювати певні вигоди для такої особи, надаватись податковим агентом та виражатися у формі коштів, матеріальних або нематеріальних цінностях, послугах чи інших видах доходу. Саме так підсумовував Верховний суд, відхиливши касаційну скаргу податківців (див. постанова ВС/КАС від 10.06.2019 р. у справі № 808/3611/16. Про це йшлося у новині "Верховний суд дозволив харчування працівників зі "шведського столу" без податків".
Про податкові наслідки харчування працівників за кошти роботодавця можна прочитати у газеті "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням. Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.