Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можуть контролери під час перевірки визнати правочин фіктивним

3 вересня 2019, 08:45
583
0
Реклама

Верховний Суд розглянув справу, за матеріалами якої податківці під час проведення перевірки дійшли висновку про фіктивність договору, на підставі якого був сформований податковий кредит.

Слуги Феміди вказали, що законом не передбачена можливість визначення податковим органом правочину нікчемним під час проведення перевірки суб`єкта господарювання на підставі припущень, що відповідні господарські операції з певними контрагентами було здійснено без наміру створення правових наслідків.

Водночас суд підкреслив: платник податків (покупець) не має обов`язку та повноважень здійснювати контроль за дотриманням виконавцем послуг вимог законодавства щодо здійснення господарської діяльності тощо. Тож і в подальшому такий платник податків не повинен зазнавати певних негативних наслідків у вигляді позбавлення права на податковий кредит за можливу неправомірну діяльність будь-кого з контрагентів. Такий платник не повинен притягуватися до відповідальності в тому випадку, якщо він здійснював реальну господарську операцію.

Джерело: постанова Верховного Суду України від 23.07.2019 р. у справі № 2а/0370/307/11

Суб'єктам господарювання цікавим може бути матеріал "Відсутні первинні документи на підприємстві: як довести реальність операцій під час перевірки" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини