Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може банк продати іпотечне майно боржника без рішення суду

16.09.2019, 09:45
473
0

Велика Палата ВС відступила від висновків ВС щодо порядку звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом його продажу
Велика Палата ВС відступила від висновків ВС щодо порядку звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом його продажу

Велика Палата Верховного Суду України фактично дала добро на позасудове вирішення питання про стягнення на предмет іпотеки шляхом його продажу.

Вона, зокрема зауважила: "...процедура подання іпотекодержателем вимоги про усунення порушення основного зобов'язання та/або умов іпотечного договору (яка передує прийняттю іпотекодержателем рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки у позасудовий спосіб на підставі договору) не є перешкодою для реалізації іпотекодержателем права звернутись у будь-який час за захистом його порушених прав до суду...".

На думку представників Великої Палати, якщо сторони передбачили в договорі можливість звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом надання права іпотекодержателю від свого імені продати предмет іпотеки будь-якій особі на підставі договору купівлі-продажу, то вимога про таке звернення шляхом встановлення у рішенні суду такого права іпотекодержателя є неналежним способом захисту.

Таким чином, Велика Палата відступила від правового висновку ВС, викладеного в постанові від 05.04.2017 р. у справі № 6-3034цс16.

Джерело: правова позиція Великої Палати ВС до постанова від 29.05.2019 р. у справі № 310/11024/15-ц

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Забезпечувальний гарантійний платіж: податковий і бухгалтерський облік" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар