Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

На касі більше не пропонуватимуть пакет: депутати ініціюють заборону

20.09.2019, 10:50
2083
0

Парламентарі хочуть врегулювати обіг пластикових пакетів на території України.
Парламентарі хочуть врегулювати обіг пластикових пакетів на території України.

У стінах парламенту з'явився законопроект "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" від 18.09.2019 р. № 2051-1 (наразі перебуває на розгляді профільних парламентських комітетів).

Цей закон визначатиме правові та організаційні засади обігу пластикових пакетів, врегульовуватиме відносини, що виникають під час розповсюдження пластикових пакетів на території України.

Документ, зокрема забороняє розповсюджувати чи пропонувати в об'єктах роздрібної торгівлі та об'єктах ресторанного господарства такі типи пакетів:

• надлегкі пластикові пакети;

• легкі пластикові пакети;

• оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.

Водночас вільно користуватись можна буде біорозкладними пластиковими пакетами з відповідним маркуванням та пакетами певного типу, що призначені для транспортування свіжої риби і м'яса та продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду.

Крім того проект передбачає адмінвідповідальність за порушення правил маркування біорозкладних пластикових пакетів, що реалізуються через роздрібні торгівельні мережі та мережі ресторанного господарства у розмірі від 200 до 750 НМДГ (тобто від 3400 до 12750 грн) з конфіскацією пластикових пакетів.

Якщо закон буде прийнято, то його норми, як очікується, запрацюють із 01.01.2022 року.

Джерело: законопроект "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" від 18.09.2019 р. № 2051-1

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: ""Органічний" Закон уведено в дію: як зміниться маркування товарів" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар