Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Які операції за договором управління майном оподатковують ПДВ

20.09.2019, 14:30
387
0

Чи буде оподатковуватися ПДВ винагорода управителя та відшкодування понесених ним витрат
Чи буде оподатковуватися ПДВ винагорода управителя та відшкодування понесених ним витрат

ДПС роз'яснила, що передача установником управління (у т.ч. фізособою) майна управителю та повернення такого майна управителем у межах договору управління майном ПДВ не оподатковуються. Адже право власності на таке майно не переходить.

А ось надання послуги по управлінню майном, яка здійснюється управителем - платником ПДВ за плату (винагороду) та в інтересах установника управління в межах договору управління майном, є операцією з поставки послуг. Тому таку операцію оподатковують ПДВ на загальних підставах (за основною ставкою ПДВ - 20%).

Крім винагороди згідно з договором управитель отримує відшкодування необхідних витрат, понесених ним у зв'язку з управлінням майном. Таке відшкодування за своєю суттю є компенсацією окремих елементів витрат, з яких складається вартість послуги з управління майном, та включається до бази оподаткування ПДВ.

Отже, отримання винагороди в межах договору управління майном управитель відображає у ПДВ-звітності як операцію з постачання послуг, що оподатковують ПДВ на загальних підставах.

Передання управителем установнику управління грошових коштів, отриманих ним у результаті здійснення операцій з майном, не є постачанням товарів/послуг. Відповідно, таку операцію не оподатковують ПДВ і у ПДВ-звітності не відображають.

Джерело: ІПК ДПСУ від 16.09.2019 р. № 242/6/99-00-07-01-01-15/ІПК

Більше про визначення об'єктів обкладання ПДВ читайте в рубриці "Аналітичні матеріали"/"ПДВ"/"Об'єкти обкладання ПДВ" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар