Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ уведуть із 2021 року

7.10.2019, 10:27
912
0

Проте цей рахунок не можна буде використати для сплати ПДВ та акцизного податку з пального та спирту
Проте цей рахунок не можна буде використати для сплати ПДВ та акцизного податку з пального та спирту

У 2020 році платники податків сплачуватимуть податки, збори та ЄСВ у звичному порядку. Адже єдиний рахунок для сплати податків і зборів та ЄСВ запрацює лише із 1 січня 2021 року. Відповідні законопроекти № 1049 та № 1051 схвалені Радою в цілому. Тепер справа за підписом Президента України.

Єдиний рахунок - це рахунок Державної податкової служби (ДПС), відкритий у Казначействі, який платник податків може використовувати для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролюють податківці.

Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, ПДФО, ЄСВ, єдиний податок, рентну плату, а також податковий борг за такими податками. Проте єдиний рахунок не можна буде використати для сплати ПДВ та акцизного податку з пального та спирту, оскільки для їхньої сплати є дві інші, спеціальні системи електронного адміністрування. Єдиний рахунок також не можна буде використати для сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об'єднаннями.

Для того, щоб відкрити єдиний рахунок, платник податків зможе подати заявку до Податкової служби через свій електронний кабінет. Використовувати рахунок можна буде вже на наступний день після подання заявки. Припинити використання - не раніше 1 січня наступного року.

Як функціонуватиме єдиний рахунок?

Платник податків подає на виконання до банку, в якому його обслуговують, розрахунковий документ про перерахування на єдиний рахунок відповідної суми коштів. Податкова служба формує необхідні реєстри, із зазначенням усієї потрібної інформації, зокрема платіжних реквізитів отримувачів коштів, та надсилає їх Казначейству.

Реєстр платежів формують по платникам податків в межах коштів, сплачених ними на єдиний рахунок, з дотриманням наступної черговості сплати:

- у першу чергу - недоїмка з ЄСВ;

- у другу чергу - податковий борг, згідно з черговістю його виникнення;

- у третю чергу - грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень (у хронологічному порядку надходження розрахункових документів на зарахування коштів на єдиний рахунок, якщо такі документи містять інформацію про дату та номер відповідного податкового повідомлення-рішення);

- у четверту чергу - визначені платником податку або податковим агентом податкові зобов'язання із загальнодержавних податків та зборів, місцевих податків, єдиного внеску (у хронологічному порядку надходження розрахункових документів на зарахування коштів на єдиний рахунок, якщо такі документи містять інформацію про призначення відповідного платежу та його одержувача);

- у п'яту чергу - грошові зобов'язання із загальнодержавних податків та зборів у хронологічному порядку надходження податкових декларацій (розрахунків), в сумі податкових зобов'язань відповідного податкового періоду, з урахуванням строків сплати;

- у шосту чергу - грошові зобов'язання із місцевих податків у хронологічному порядку надходження податкових декларацій (розрахунків) в сумі податкових зобов'язань відповідного податкового періоду, з урахуванням строків сплати;

- у сьому чергу - інші платежі, контроль за адмініструванням яких покладено на ДПС (у хронологічному порядку надходження розрахункових документів на зарахування коштів на єдиний рахунок, якщо такі документи містять інформацію про призначення відповідного платежу та його одержувача).

Також встановлять заборону на звернення стягнення та накладення арешту на кошти на єдиному рахунку.

Відповідну інформацію розмістив Мінфін та ВРУ щодо законопроектів № 1049 та № 1051.

Напомним: с 1 октября действуют новые реквизиты счетов IBAN для уплаты ЕСВ. Реквизиты новых бюджетных счетов по стандарту IВАN можно посмотреть в справочнике. А как с 1 октября заполнить платежку на уплату ЕСВ читайте здесь.

Также полезной будет статья "Банковские счета по стандарту IBAN: что нужно учитывать" газеты "Интерактивная бухгалтерия".

Для получения доступа к вышеупомянутым и прочим материалам сервиса "Интерактивная бухгалтерия" - воспользуйтесь ТЕСТОВЫМ 3-дневным доступом к сервису.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар