Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оплатили навчання працівника - сплатіть і ПДФО

8.10.2019, 15:30
369
0

Оплачену роботодавцем вартість навчання працівника, як правило, не оподатковують ПДФО, але є винятки
Оплачену роботодавцем вартість навчання працівника, як правило, не оподатковують ПДФО, але є винятки

Податківці роз'яснили, як оподатковувати сплачені кошти за навчання фізособи, якщо сума перевищує трикратний розмір мінімальної зарплати (далі -МЗП).

За загальним правилом, суму, сплачену юрособою за навчання фізособи у вітчизняних ВНЗ чи ПТУ, не включають до складу оподатковуваного доходу такої фізособи. Але, за умови, коли така суму не перевищує 3-кратний розмір МЗП, встановленої на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання (п.165.1.21 ПКУ). Тож якщо вартість навчання за місяць у 2019 р. не перескочить показник 12519 грн, ПДФО нараховувати не потрібно.

Коли ж роботодавець оплатить навчання свого співробітника в більшій сумі, ніж зазначений ліміт, суму перевищення необхідно оподаткувати ПДФО за ставкою 18% та відобразити у формі № 1ДФ із ознакою доходу "145".

Нагадаємо: як голка за ниткою, услід за ПДФО іде військовий збір. Тож роботодавцю перераховану суму перевищення вартості оплати за навчання доведеться ще й оподаткувати військовим збором за ставкою 1,5%.

Джерело: роз'яснення з категорії 103.25 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

А о про облік витрат на навчання працівників читайте тут.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар